74 Replique in conventie en antwoord in reconventie t) gedaan maken en den hove van Holland overgegeven uit den name en vanwegen de heeren Tresauriers der stad Middelburg als uit den naam van dezelve stad eigenaars van liet schor, genaamd den Stinekaert, met de aanwassen van dien, impetranten in cas van mainctenue en verwerens in reconventie ter eenre, op en jegens zekere ongefondeerde schrifture van antwoord in conventie en eisch in reconventie denzelven hove overgegeven bij of vanwegen Jonkheer Pranfois de la Torre, heer van Yalkenisse, voor hem- zelven en vervangende 'd andere ambachtsheeren en bedijkers van Sint-Joosland, gedaagde in t voorschreven cas, en het interdict gedoubleert hebbende ter andere zijde. Ie. Om welke replique in conventie en antwoord en recon ventie te fundeeren, zoo komt Jan van Rijn als procureur van de heeren eischers in conventie alhier voren verhaalt den inhouden van zijnen welgefondeerden eisch in conventie. 2e. Verhoopende, dat bij de middelen, daarin gededuceert, en 't gene tot verificatie derzelver tot rijper tijd zal worden gepro- duceert, 3e. Bevonden zal worden der voorschreven heeren impetranten en eischeren in conventie goed recht genoeg en ten vollen gejus- tisieert. 4e. En het ongefondeerd voorstel van de gedaagdens en eischers in reconventie ter contrarie wederleit te zijn, oe. Om niet te min de voorschreven der gedaagdens en eischers in reconventie schrifture van antwoord in conventie en eisch in reconventie wat nader en particulierlijk zooveel des noodig te wederleggen. 6e. Passeerende de eerste negen articulen van de voorschreven antwoord in conventie als wordende den inhoud derzelver bij de heeren impetranten geignoreert en zulks ter goeder trouw ontkent. 7e. Preferende hem den voorschreven Jan van Rijn in qualité als voren dienaangaande salva impertinentia en behoudens zijne J) Als voren. Stukken betreffende den Stinekaert enz.

Archief | 1931 | | pagina 136