89 van de gorsinge, genaamd de Stinckaert, leggende buiten de haven dezer stad, mitsgaders gelezen de schriftelijke concepten en bera mingen ter dijckagie van de voorschreven gorsinge noodig, ge- concipieert en ingesteld bij den ingenieur Pieter van Indervelde, is geresolveerd en goedgevonden de bedijkinge van voorschreven polder eerstdaags tot koste van de stad alleen aan te vangen en te bezorgen alles wat tot bevorderinge van de voorschreven dijkagie met advies en kennisse van den voorschreven Indervelde zal kunnen worden bedacht, tot welken einde de heeren Thesauriers specialijk zijn geauthoriseert, mits doende successivelijk rapport, om 't selve gehoord, verder gedisponeert te worden, als ten dienste van de stad bevonden zal worden te behooren." En den 13en Februari 1644 x) werd „geresolveert, alvorens finalijk te dispo neren op 't leggen van den dijk van de gorsinge van den Steijnc- kaert, dat bij de heeren Thesauriers en pensionarissen dezer stad curieuselijken zal worden onderzocht hoe verre de limieten en palen van den eigendom dezer stad zijn strekkende, daarop Pieter Gillissen gezworen landmeter te hooren, en alles te bevlijtigen wat tot bevorderinge van de voorschreven dijkagie zal worden vereischt, daarenboven te komen in conferentie met de Ambachts- heeren van den polder van Sint-Joosland over het annexeren en vastmaken van den voorschreven nieuwen dijk aan den ouden dijk van den voorschreven polder en daarvan te doen behoorlijk rapport op Maandag naastkoraende". En verder den 13en Februari 1644: „Op 't vertoogh van de Heeren Thesauriers nopende de zwarigheden, die bij eenige van de heerschappen van Sint-Joosland worden gemoveert over het annexeren en vastmaken van den nieuwen dijk van den Stinckaert aan den ouden dijk van den polder van Sint-Joosland voorschreven, is na omvrage geresolveert en goedgevonden tot voorkominge van alle disputen en inconvenienten, die eenigszints de aanstaande dijkagie van den Steijnckaert zouden mogen stuiten of verhinderen, 1) Alsvoren. Register teu Rade, 13 Februari 1644 en Resolutie-Boeek, fol. 10.

Archief | 1931 | | pagina 151