90 aan de. voorschreven Ambachtsheeren te verleenen een acte van non praejudicie in behoorlijken vorm, daartoe de heeren Thesau riers specialijk worden geauthoriseerd, zooals tot gerustheid van de voorschreven Ambachtsheeren en tot belioudenisse van de stadsgerechtigheid zal worden vereiseht." Vervolgens dd. 5 Maart 1644 lezen we: „Gezien en gelezen zekere punten van consideratie, aan 't college verthoont uit den naam en van wege de gemeene Ambachtsheeren van de heerlijk heid van 's-Heer-Arendskerke in den eilande van Zuid-Beveland, over het anexeren en vastmaken van den nieuwen dijk van de gorsiuge van den Stinckaert aan den polder van Sint-Joosland, is na deliberatie van rade, geresolveert en goedgevonden den pen sionaris Mr. Jacob Veth op 't spoedigste naar Ter Goes af te vaardigen om met de voorschreven Ambachtsheeren over de voor schreven punten en artikelen te komen in nader conferentie, ten einde alle verdere onlusten tijdelijk en voorzichtiglijk mochten worden geweerd." Deze conferentie had een gunstig gevolg, want reeds den lOen Maart daaraanvolgende vindt men vermeld2) „Gehoord het rap port van den pensionaris Mr. Jacob Vetli nopende zijn Ed. ge- besoigneerde met de gemeene Ambachtsheeren van de Heerlijkheid van 's-Heer-Arendskerke, is met eenparige stemmen geresolveert en goedgevonden deze onderstaande acte van non prejudicie en authorisatie aan de voorschreven Ambachtsheeren uit den naam en van wege deze stad toe te zenden." „Wij Burgemeesters, Schepenen en Baden, gehoord het rapport van den pensionaris Mr. Jacob Veth over de conferentie, gehouden met de Ed. Ambachtsheeren van de Heerlijkheid van 's-Heer- Arendskerke in den eilande van Zuid-Beveland, mitsgaders de vertoogen en voorslagen, bij de gemelde Ambachtsheeren gedaan, zoo tot bekominge van een acte van non prejudicie over het 1) Als voren. Register ten Rade, 5 .Maart 1644 en Kesolutie-Boeck, fol. 11. 2) Als voreu. Register ten Rade, 10 Maart 1644 en Resolutie-Boeck, fol. 11 v°.

Archief | 1931 | | pagina 152