91 leggen en annexeren van den nieuwen dijk van de gorsinge van den Stinckaert aan die van den polder van Sint-Joosland, als tot eenparige devoijren in 't bevorderen van de sententie definitive en volkomen afdoening van de differenten en verschillen, tegen woordig ongedecideert hangende tusscben deze stad ter eenre en de voorschreven Ambachtsheeren ter andere zijde, verklaren niets liever te wenschen dan dat dezelve differenten worden gedeter- mineert en afgedaan en een ieder vredelijk en gerustelijk bezitt.e 't geen hem bij de rechters wettelijk zal worden geadjudieeert en toegewezen, dienvolgende hebben wij na rijpe deliberatie van rade met eenparigheid van stemmen geresolveert en goedgevonden, gelijk wij resolveren en goedvinden bij deze, dat het leggen en vastmaken van den voorschreven nieuwen dijk van de gorsinge van den Steijnckaert aan den polder van Sint-Joosland met kennisse en voorweten van de voorschreven Ambachtsheeren geensints zal strekken tot prejudicie en vermindering van zoodanig recht en gerechtigheid, als nainaals bevonden zal worden haar Ed. te com peteren; daar beneffens hebben wij geauthoriseerd gelijk wij autho- riseeren mitsdezen den pensionaris Mr. Adriaan Veth, tegenwoordig in 's-Gravenhage, of in deszelfs absentie den procureur De Roodere, met en beneffens de gemachtigde van de voorschreven Ambachts heeren de cessinge van de procedure met alle mogelijke devoiren te solliciteren en bevorderen, mitsgaders alles van onze zijde in 't vervolg van de voorschreven zake te contribueeren en bij te brengen wat tot contentement van een ieder met reden zoude kunnen worden bedacht, daartoe den voorschreven pensionaris Mr. Adriaan Veth en den procureur De Roodere een speciale acte zal worden gedepescheert en toegezonden". Den 17 Juni 1644: J) „Gelezen zekere missieve van den raadsheer Mr. Geraerd Crommon, in dato den 8 Juni 1644, verzoekende onder anderen, dat de regenten van Middelburg door Gedeputeerden ten zekeren 1) Als voren. Register ten Rade, 17 Juni 1644 eu Resolutie-Boeck, fol. 12 v°.

Archief | 1931 | | pagina 153