92 dage geliefden te verschijnen voor denzelven heer als commissaris van den Hove van Holland, om waart mogelijk minnelijk te verdragen over zoodanige disputen als tegenwoordig voor den voorschreven Hove ongedecideert zijn hangende tusschen de re genten van deze stad ter eenre en de Heeren Ambachtsheeren van Sint-Joosland ter andere zijde; zijn na rijpe deliberatie van rade tot vervolg en finale determinatie en afdoeuinge van de voorschreven verschillen 't zij in rechten of daar buiten, specia- lijk gecommitteerd de Hecren Cornelis Glaassoon Elfsdijk en Steven Becker, Burgemeesters, de Heeren Mr. Hendrik Thibault, Jacob Borreel, Appolonij Yeth, Paulus van de Perre, oud bur gemeesters, mitgaders beide pensionarissen, die volkomenlijk worden geauthoriseert eenige uit den haren ten geprefigeerden dage naar den Haag te committeren mitsgaders alles te doen wat Hun Ed. ten dienste van de stads goed recht zullen vinden te belmoren. Eindelijk werd op den 27 Juni 1644 tusschen de afgevaar digden uit bovengenoemde commissie, de heeren mr. Hendrik Thibault, mr. Paulus van de Perre, beiden oud burgemeesters, mitsgaders mr. Jacob Veth, pensionaris, geassisteert met mr. Dirk de Jonge en Gerard de Roodere, hunlieder advokaat en procureur en de afgevaardigden van de Ambachtsheeren van Sint-Joosland de heeren Francois de la Torre, Heer van Valkenisse, en Jacob van Ossewaarde, geassisteerd met Willem van Ravesteijn, hunlieder procureur, de volgende overeenkomst getroffen „Eindelijk zijn de voorschreven partijen door tusschensprake van mij commissaris verdragen, dat de impetranten ten behoeve van de beschrevens zullen quijtteren bij dezen alle het recht, actie en pretentiën tot de gronden en jurisdictie over dezelve gronden, begrepen binnen de tegenwoordige dijkagie van den Middel- burgscbenpolder alsmede de aanwassen van dien, gelegen benoorden dezelve polder tot de punt van den nieuwen dijk van dien en raaiende op den toren van de kerke van Arnemuijden; en dat de 1) Resolutie-Boeck tol. 4.

Archief | 1931 | | pagina 154