96 zomer heeft gestaan, is groot bevonden binnen den Middelburg- schenpolder, Blooische maat, in erve acht en dertig genieten vijftig roeden, en diep uitgeput land één gemet honderd roeden, en voorts zal het gescheid buiten den nieuwen westdijk van de halve kreke bij de letter E wezende van de buitentee van den dijk van Sint-Joosland 27 roeden volgens de paal, aldaar gesteld, en van den eersten hoek buiten den nieuwen westdijk van den Middel- burgschen polder van den dijk van Sint-Joosland en geteekend met de letter 1, gemeten zijnde winkelhaak uit de raaie van den dijk van Sint-Joosland, daar den nieuwen westdijk aangesloten is, 52 roeden, komt alsdan in het midden van de kreke, geteekend met de letter F, raaiende van daar langs de kreke ter lengte van 28 roeden, tot aan de letter G, makende een hoek I F G van 141 graden, en raaiende van de letter G voorwaarts tot in het diep van de Middelburgsche haven, geteekend met de letter H, makende een hoek FG H van 129 graden; actum binnen Middel burg dezen 28 November 1614, en was onderteekend J. Pieterse en H. Sinallegange, waarmede partijen voornoemd hierin haarzelven gehouden hebben vernoegt en gecontenteert, zoo ten reguarde van 't scheijd binnen- als ook buitendijks, beide in 't vermelde verbaal begrepen, belovende daartegen nooit iets te zullen doen of gehengen bij iemand gedaan te worden, directelijk noch indi- rectelijk, 't oorkonde geteekend, en was onderteekend Paulus van de Perre, Jacques van Millegem, J. de Thuijl de Serooskerke, J. Campe en Francois de la Torre; onderstond: concordat collatione facta, en was geteekend: A. 1). I. van Bruijnisse." Hiermede was dan eindelijk het zoovele jaren hangende proces over de gronden tusschen den Stinckaert en Sint-Joosland geëindigd. In bovenstaande akte van grensregeling wordt vermeld, dat deze was tot stand gekomen „na genomen inspectie en na gehoord te hebben dijkgraaf en gezworens van Sint-Joosland, mitsgaders ook oude varende luijden, landluijden en stellenaars", enz. Eene verklaring, den 18en Augustus 1613 afgelegd doorLambrecht

Archief | 1931 | | pagina 158