97 Pauwelsen, oud 80 jaren, Carel Verstrate, 77 jaren, Job Blaas, 72 jaren en Jacob Cornelissen Cole, 51 jaren, voor Abraham de Smit, notaris bij den Hove provinciaal van Holland, op verzoek van de Tresoriers van Middelburg, luidt als volgt: „Na voor lezing van zekere certificatie, door hun op den 31en Januari 1633 gedaan, dat zij bij 't geen zij in de voorschreven certificatie hebben getuigd alsnog persisteren en alsnog zeer wel weten, dat het diep, genaamd het Crancktye op 't noordeind van Sint-Joosland, bij de bedijkeren van dezelve landen overgedijkt is geweest, en dat een gedeelte van den aanwas van den Stinckaert nu gelegen is binnendijks, zooals zij mede verklaren wel te weten, dat het voor schreven diep, dat bij de voornoemde bedijkeren is overgedijkt, genaamd is geweest het Crancktye en niet Maaijcke Coyskreek," enz. Verklarende nog de drie eerste comparanten, dat hen ge toond en voorgelezen zijnde zekere andere certificaten, d'eene van den vijfden Augustus en d'andere van den elfden Augustus 1633, en beide voor Schepenen van Arnemuiden zoo gezeid wordt gepasseert, en nog een acte van recollement van de voorschreven eerste certificatie, zijnde in dato den lOen Augustus 1633, alle inhoudende zekere depositiën en verklaringen van hun comparanten, dat zijlieden de depositiën en verklaringen, daarin gevoerd, nooit hebben gedaan, en veel min bij eede gesterkt, nog gelooven dat men zoude kunnen vertoonen, dat zijlieden dezelve zouden hebben onderteekend of dat het recollement wettelijk zoude zijn gepasseert; verklarende mede niet waarachtig te zijn 't gene in hare pretense depositiën verhaalt werd voor zooveel 't zelve strijdig is jegens 't gene zij comparanten hier voren en ook op den laatsten Januari 1633 verklaart hebben." 2) 1) Als voren. Stukken betreffende de bedijking van den Stinckaert enz. 2) Deze verklaring moest blijkbaar in 't belang van Middelburg worden afgelegd om te bevestigen dat die stad aanspraak kon maken op een gedeelte der in Sint Joosland binneugedijkte gronden, redenen waarom de getuigen alles moesten herroepen wat door hen op den 5en, lOen en llen Augustus 1633 in strijd met de belangen van Middelburg was verklaard geworden. Archief 1931. 7

Archief | 1931 | | pagina 159