geel Karolingisch aardewerk. Vindplaats en geschenk als voren. Dateering ca. 10e eeuw. De scherven vertoonen veel overeenkomst met die, welke gevonden zijn aan het strand tusschen Domburg en Westkapelle op de vindplaats van de bouten spade („Archief" 1929 p. XIV). Xo. 1430. Een mes (kling en doorn), gevonden 1930 in de derrie aan het strand buiten de Eendenkooi, Oost- "kapelle. Leg. et ded. F. Gr. Sprenger, te Middelburg. Dateering waarschijnlijk ca. 10e eeuw. Z. n. Stukken van Itomeinsche dakpannen en van Fran kische molensteenen, scherven van Germaansch, Ro- meinsch, Frankisch en later aardewerkgevonden aan het Oosterstrand bij Domburg. Leg. H. Slabber aldaar. Z. n. Deel van een Romeinsche dakpan, gevonden aan het strand bij Fort Den Haak. Leg. et ded. R. Veltman Fruin te Middelburg. No. 1431. Schenkkannetje met tuit, tinglazuur met blauwe recht lijnige versiering, hoog 14 c.M. Hals beschadigd, ooi- afgebroken. Opgegraven te Middelburg. Misschien vroeg üelftsch. No. 1432. Drie sterk beschadigde onverglaasde Jacobakannen gevonden bij graafwerk aan de Lange Delft (B 149/150) te Middelburg. Ded. P. de Bruyne aldaar. No. 1433. Baksteen 9 X 15 X 31 c.M. Vindplaats, leg. et ded. als voren. Z. n. Romeinsche en latere scherven en een polygone steenen kraal; gevonden in bouwland bij Westkapelle; leg. et ded. K. van Rooven Wzn. aldaar. No. 1434. Tinnen lepel, gevonden bij Westkapelle; leg. et ded. als voren. No. 1435. Scherf van bruin verglaasd steengoed met de letters RGESDRI; gevonden in bouwland bij de Waterlooze

Archief | 1931 | | pagina 16