121 eeuwen, door zoovele geleerde, zoo in de natuur als wiskonst, ten top geoefende mannen tevergeefs gezochte perpetuum mobile te vervaardigen, werktuigelijk te toonen en in de weereld te brengen" te 's-Gravenhage 1748 in 4°. Hij stierf in 1753 of 1754. 1 1. Joan Steenwijk, geboren te Middelburg en stadsdokter aldaar schreef „Helaas van een waterkure gedaan in de maande- lijksche bijeenkomst der genees- en heelmeesters binnen Middelburg in het jaar 1737" te vinden in de „uitgeleeze" Natuurk. Verhand. 11de deel, tw. st. pag. 290. 12. Joannes Tak, uit Middelburg, koopman aldaar. Na ge neeskunde in Leiden gestudeerd te hebben ging hij naar Parijs, waar hij zich op de vroedkunde toelegde. In Leiden werd hij daarna gepromoveerd op den zesden Februari 1755 tot Doctor in de medicijnen na een gehouden openbare disputatie, uitgegeven onder den titel „Specimen obstetricium de partione difflcili, capite infantis praevio" in 4°. 13. S. van Beekhoven de Wind, geboren te Middelburg als zoon van Gerard de Wind en Elisabeth van Beekhoven. Was leeraar in de Geneeskunde te Haarlem. Zie over hemBoekzaal van Maart 1756, pagina 397. Hij heeft uit het Fransch vertaald en uitgegeven „Nieuwe verzameling van heelkundige waarnemingen gedaan door den beroemden Heer Saviard, oud heelmeester van het groot gasthuis (Hotel Dieu) te Parijs met eenige bijzondere hulpmiddelen, daar hij zich van bediend heeft, in het behandelen der gebreken door hem beschreven" verschenen te Amsterdam in 1756." Archie) 1931 9

Archief | 1931 | | pagina 187