No. 1439. Afgesleten ronde steen van roode aarde, in het midden doorboord. Diameter van den steen 911 c.M., van het gat, dat aan de randen uitgesleten is, e.a. 2 c.M, Gevonden in den Biezelingschen Ham. Leg. et ded. J. Jongepier, te Hoedekenskerke. Dergelijke steenen, die waarschijnlijk gediend hebben om vischnetten te bezwaren, zijn bij vele neolithische en latere vondsten aangetroffen; uit Zeeland en tus- schen voorwerpen uit zoo laten tijd waren ze mij nog niet bekend. No. 1440. Twee baksteenen 7 X X c.M. en Z. n. een verzameling scherven, o. a. van loodglazuur- aardewerk en bodems van Jacobakannen, van dezelfde vindplaats. Leg. et ded. als voren. No. 1441. Zalfpotje van grijze aarde; binnenzijde met geel glazuur, buitenzijde onverglaasd; hoogte 4 c.M. Gevonden bij graafwerk voor aanleg van waterleiding te Borsselen. Ded. de Burgemeester dier Gemeente. Z. n. Scherfjes, gevonden in den „Berg van Troye" te Borsselen dateering omstreeks 10e eeuw. Legg. d. A. Hubregtse J. M. de Nooyer, Aug. 1928. Geschenk uit de nalatenschap van den heer J. L. Richel, aldaar. Uit Zeeuwsch-Vlaa n deren: No. 1442. Baardman-kruik; hoogte c.M., diameter van den mond 4 c.M., grootste omtrek 88 c.M. Versiering beschadigd. Opgevischt uit den mond van de Wester- Schelde. Aangekocht door bemiddeling van den heer L. A. J. Bootsgezel, te Breskens. Z. n. Scherven, tegels en ijzeren spie, gevonden bij gedeel telijke afgraving van den molenberg te Groede. Leg. et ded. A. Salomo, te Breskens. Z. n. Scherven, aangespoeld gevonden aan het strand te Gadzand, door J. A. Hubregtse als volgt beschreven

Archief | 1931 | | pagina 18