XIV 6. Ben zilveren breinaaldenkoker, in gebruik 18501870, later kwamen de z.g. hernhutters („renuttel"), die nog worden ver kocht. Gewoonlijk zijn het 2 zilveren voorwerpjes, verbonden door een kettinkje, eenvoudiger door een elastiekje. Geschenk door bemiddeling van den heer De Nood te Mid delburg. 7. Een ivoren breischeede met zilveren beslag (begin 1800). Geschenk; Mej. MachielseMinderhoud, Vlissingen. 8. Vier linnen hemden en sloopen, bewerkt met roode zij in de kruissteek. Deze hemden zijn waarschijnlijk uit Holland of Utrecht afkomstig. In Zeeland komen ze niet voor. Bij vergelijking komen de sloopen in teekening overeen met voorbeelden op teekenlappen, begin 1800; zoowel sloopen als hemden zijn gemerkt: IXL J. L. Ze zullen dus wel uit dien tijd dateeren. Geschenk; Mevr. M. C. de VisserHozee, Leiden. Aangekocht werden 1. Gouden ring met inscriptie (un bon an), gevonden in den Schroeweg te Middelburg. Deze gegoten ring heeft een bloemenrandje en is van 2 kleuren goud. llingen uit de zestiende eeuw zijn gewoonlijk van ducatengoud en hebben fijner motief, bv. wapentje, zoodat deze vermoedelijk een eeuw jonger is, misschien wel uit 1700. 2. Verzameling kinderkleertjes, bestaande uit: 4 paar mors- mouwtjes, 1 kinderpakje, 5 kindermutsjes, waarbij een paar zijden vrouwen ondermouwen, waaraan de zilveren knoopen ontbreken". De verzameling porselein en aardewerk onderging geene verandering. De conservatrice der schilderijen heeft geen verslag gezonden. Als aanwinsten vallen te vermelden drie geschilderde familie portretten, voorstellend leden van de geslachten Schorer en Paspoort,

Archief | 1931 | | pagina 20