XV gelegateerd door wijlen vrouwe F. A. de Vriese, douairière Jhr. J. W. Paspoort van Grijpskerke, overleden te 's-Gravenhage den 26 Februari 1930. Een der stukken is geschilderd door F. van Mieris. De conservatrice der munten en penningen bericht: „Over de munt- en penningkundige verzameling valt dezen keer weinig te zeggen. Het is mij namelijk om verschillende redenen niet doenlijk geweest in het afgeloopen jaar veel tijd daaraan besteden. Met het oog op> het binnen afzienbaren tijd neerleggen van inijn werkkring op het museum, heb ik de boeken, die mij jaren lang in bruikleen waren afgestaan en die vermoedelijk voor mijn opvolger in den eersten tijd van weinig nut zullen zijn, aan de Bibliotheek van het Zeeuwscli Genootschap teruggegeven. De werken echter, die thans nog in de muntenkamer aanwezig zijn, kunnen bezwaarlijk worden gemist en blijven dientengevolge daar voorloopig bewaard. Voor het bestemmen van munten en pen ningen is een onmiddellijk ter beschikking staande numismatische bibliotheek onmisbaar. Dit is de reden geweest, dat ik mij voor eigen rekening een groot aantal boeken heb aangeschaft en deze bij mij aan huis heb geborgen. Ik deed dit te meer, omdat de gelegenheid tot rustig werken in de muntenkamer ontbrak, waar door ik genoodzaakt was de stukken aan huis te bestemmen en te catalogiseeren, wat door de aanwezigheid der benoodigde boeken vergemakkelijkt werd. Op eervol verzoek van den voorzitter van het Genootschap, blijf ik echter, na een gelukte oogoperatie, thans nog tijdelijk de verzameling verzorgen. Geschenken van belang kwamen in 1930 niet in. Bij gelegenheid van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin, is een serie bronzen penningen uitgegeven, vertoonende op de voorzijden de borstbeelden van prinsen en prinsessen uit ons vorstenhuis Oranje-Nassau, terwijl de keerzijden door hunne respectieve wapenschilden zijn versierd. De penningen zijn ge-

Archief | 1931 | | pagina 21