XVIII in dit land weer zilveren munten uitgegeven Zilver. Nos. 1—2. Geschenk van Dr. J. H. Vernhout alhier. 3. 10 cash van de republiek ChinaKoper. Tai-ching li kus copper coin van China? Koper. Beide munten zijn te Hoedekeuskerke aangespoeld en bewaard door J. Jongepier. Geschenk van den heer P. de Bruijne alhier". Betreffende het kabinet van natuurlijke historie meldt de conservator: „De dames M. G A. en A. M. de Man schonken ons de Insecten verzameling van wijlen Dr. J. G. de Man, mede op grond van een nagelaten ongedateerde aanteekening, die aldus luidt: „Mijne Insekten en de beide kastjes aan te bieden aan het Zeeuwsch Genootschap. De Diptera verzameling is in voldoenden goeden staat en heeft stellig nog eenige waarde, daar het haast uitsluitend Zeeuwsche exemplaren zijn, en er omtrent de Zeeuwsche Diptera behalve door mijne indertijd aan wijlen den heer v. d. Wulp verstrekte opgaven weinig of niets bekend is. De verzamelingen in het andere kastje (vlinders, kevers enz.) zijn misschien het bewaren niet meer waard". Met dit laatste oordeel zou ik als conservator niet gaarne in stemmen; het laatstbedoelde deel van de collectie moge minder faunistische beteekenis hebben, voor didactische en demonstra tieve doeleinden kan het in ieder geval van veel nut zijn. Het geheele geschenk was bijzonder welkom in aansluiting op de vroeger ontvangen verzameling kevers van Lako. De thans verworven collectie is voortreffelijk geconserveerd en geborgen in twee keurige kastjes, die in de Schelpenkamer geplaatst zijn met het portret van den vroegeren conservator dezer afdeeling, dat zijne zusters ons op mijn verzoek afstonden. Bij liet veilig en snel overbrengen van de kastjes en hun kwetsbaren inhoud uit het schip naar het museum heeft mevrouw de Bruvne-van Iperen zeer gewaardeerde hulp verleend.

Archief | 1931 | | pagina 24