8 tienden in 's-Heer-Arnoutskerke, in Ovezandt, in Heinkenszand en in Armuiderzand, haar leven lang. 1396, 9 Juni: i) Deze bevestigt de duwarie en lijftocht door Gilles van Schengen aan zijne echtgenoote Margaretha dochter van Willem van der Sluijs van 20 Engelsche nobelen 's jaars uit zijne tienden ge legen in de prochie van 's-Heer-Arendskerke, Ovezand, Hein kenszand en Arnemuiderzand. Tot nader bewijs, dat we in bovenstaande uittreksels uit de leenbrieven jvan Holland en Zeeland ten opzichte van Arnemui derzand met koorntienden, dus met bedijkt land te doen hebben, mogen hieronder nog eenige afschriften uit die leenregisters volgen. 2) lo. „Wij Willaem Graeve van Heynnegouwen etc. maecken condt etc. want Pieter Bruijszoone van Seraerntskercke voir ons quam ende verliede, dat hij vercoft hadde alse verre alst ons lieff waere Hughe Wreden, zijnen neve, die twee deelen van sire thijenden, die hij van ons te pachte heft, alse van zestalff ghemeete, ende een vierendeell tienden, ligghende in Ser-Aerntskercke, ende van anderhalff ghemeete ende een vierendeel thienden op 't sand voir Arnemuden, ende die twee deelen van eenen ghemeete thienden, legghende in Avensandt, daer hij ons zijne brijeve off ghelevert hevetvoirdt want Pieter Colijnszoone voir ons quam ende ver liede, dat hij vercoft hadde alse verre alst onse wille waere Hughe Wreden, zijnen broeder, zijnen tiende, die hij van ons in pachte heft, alse vierdalff ghemeete ende hondert roede tienden in Ser- Aerntskercke, daer hij ons zijne brijeve off opleverde; soo hebben wij Hugheu voirschreven die gratie ghedaen, ende desen tijende verleit, behouden elcken anderen zijns rechts, te behouden ende te bezitten in aire manieren, alse die brijeff houdt, die bij wilcore van ons ende van onsen mannen van Zeelandt daeroff gemaekt ende bezeghelt es, ende hieroff sail hij ons jaerlijcks te pachte 1) Alsvoren fol. 215. 2) Afschriften der Leenbrieven van Holland en Zeeland, Rijks-archief te Middel burg, EL 13 fol. 71.

Archief | 1931 | | pagina 68