10 ons qwam ende verliede, dat hij vercoft hadde alse verre alst onse wille waere Janne Bruijszoone sijn broeder dat derdendeele van sire thienden, die hij van ons heft, alse van zestalff ghemeete ende een vierendeel tienden, legghende in Ser-Aerntskercke, ende van anderhalff ghemeete ende een vierendeel thienden, legghende opt sandt voir Arnemuden, ende van eenen ghemete thienden, legghende in Avensand, daer hij 011s sijne brieve off opghelevert hevet enz. Ghegheven in Middelburch des Donresdages na halfvasten int jaer ons Heeren duijsendt drije hondert drije ende twijntich." lo. „Wij Willem Graeve etc. rnaecken condt, etc. dat Dierick llorijs Heeren Gilleszoenszoone uten Polre jeghens ons gecoft hevet seven ende isestich ghemete ende een halff ende 61 roeden ambachts in 't oude ambacht van 's-IIeeren-Arnoudts- kercke, Item in 't nieuwe ambacht van 's-Heeren-Arnoudtskercke, dat es te wetene op 't sandt van Arnemuden ende op Avensandt 16 geniete ambachts, die sal men reeckenen twee mete voer één int oude landt, die rnaecken acht meten ende een vierendeel, die ons ane quaemen van Heijnrick Plorijszoone sijnen broeder mit alsulcken rechte alse dairtoe behoirdt, elck gemeth omme XXII d. groote, dair hij Janne Heinrichs zooue onsen rentmeister van Bewesterschelt in Zeelandt te vollen ende al vergouden heeft. In oirkonde etc. Ghegheven in Middelburch op den Witten Donresdach int jaer ons heeren duijsent CCCcXXVII." Uit bovenstaande afschriften zien wij lo. Pieter Bruijszoon berichtte den Graaf, verkocht te hebben aan Hughe Wreede, zijn neef, de twee deelen van zijn tienden, die hij van den Graaf in pacht had, nl. van ól/2 gemet en een vierendeel, liggende in 's-Heer-Arendskerke, en van ll/2 gemet en een vierendeel, liggende op Arnemuiderzand, en die twee deelen van een gemet in Ovezande. Voor de tienden, welke Hugo Wreede gekocht had van Pieter Bruijszoon, liggende in 's-Heer-Arends- 1) Afschriften der Leenbrieven enz-, EL 13, fol. 104.

Archief | 1931 | | pagina 70