24 meylant ligghende zijn te oudiepen op V, IIII, III en twee vamen. Ende ascenderende vandaer naer 't dorp van Arnemuide be gint 't voors. canael wederomme te diepen, zulks dat men 't selve bevind tegen den thol diepe te wesen aebt vamen. Dewelke diepte tegen 't voors. dorp haer onthoudt van acht tot negen en tien vamen streckende tot voorbij 't Veersche hooft, jegens 't welcke hooft diepe es negen en tien vamen. Ende van daer streckende zuijd'oist op tusscben Sint-Jooslant over de zuijdzijde ende de Suijtplate over de noortzijde tot 't Joncker-Erans-gadt toe, is bevonden 't voors. canal 't ondiepen op vier vamen de min. Maer commende in 't beginsel van de voors. plate ende Sint-Jooslant, te weten in 't afscheiden van 't Joncker-Erans-gadt en 't incommen van de diepte naer Armuijde, werdt bevonden '°t voors. canaal zeer nauwe en enge te wesen, te weten weinig beter dan 25 roeden wuijt, maer wederom in de voors. naute te diepen tot VI, VII en VIII vamen. Ascenderende voirts recht oist op tot in 't midden van den canale van ende jegens 't Jonker-Frans-gadt werdt deurgaans bevonden diep te blieven alsvoeren acht vamen. Maar descenderende zuid-westwaerts in 't Joncker-Erans-gadt werd bevonden dat 't canal van 't selve gadt zeer nauwe is maer over beide zijden zeer wuijt ende vlacke ondiepte van twee vadem ende min, ende behoud zuidwestwaerts op streckende te ondiepen tot jegens en zeer weinigh voorbij 't buis van der stelle op vijf vamen. Ondiepende voirts van daer zuidwestwaarts op tusscben Sint-Jooslant ende de grootste plate zuid-oist van Sint-Jooslant tot op III ende II vadem en min. Maar bevindende bij en voorschreven ondiepinglie datJoncker- Frans-gadt zijn cours nemende is beoisten de voirscreven grootste plate en vandaer strekkende is tot in de diepte van Borsselshoeck, die haeren uijtval neempt naer Rammekens, ende daer de plate bewesten Borssele in de Honte en is voor nu aldaer niet gediept, daeromme hier tot memorie. Commende voorts op den houek van der plate, geannexeert aan Sint-Jooslant ende liggende recht jegens over 't casteel van Blanckaertshouck diepende van de voors. houck

Archief | 1931 | | pagina 86