II wijlen den heer J. L. Richel, burgemeester van Borssele, bestaande uit de zoogenaamde „bergweide" aldaar, met het beding, dat het opgaand hout op den vluchtheuvel zou worden in stand gehouden. Ook historisch is de „bergweide" van belang, omdat op die plaats waarschijnlijk het middeleeuwsche slot der heeren van Borssele heeft gestaan. Aan Hare Majesteit de Koningin, Beschermvrouw van het Genootschap, is ter gelegenheid van Haar 50en verjaardag een telegram van hulde gezonden. Het bestuur is mejuffrouw M. G. A. de Man gaan gelukwenschen op haar 75en verjaardag. Voorts vertegenwoordigden de voorzitter en de secretaris het Genootschap bij de viering van het 150-jarig bestaan der Natuur kundige Vereeniging op 1 December 1930, en de voorzitter was aanwezig op den 5en Monumentendag te Arnhem. Uit de kas is f 50,overgemaakt aan de vereeniging „De Hollandsche Molen" als bijdrage in de kosten voor het bewaren van den standaardmolen te Kruiningen. Het Genootschap verloor door overlijden de directrice mejuffrouw C. G. van den Arend en de leden de heeren F. de Bas, J. Bijlo, Ir. J. Boelen, Prof. Dr. L. Bolk, mejuffrouw F. J. G. W. O. Engel- berts, Prof. Ir. I. Franco, P. J. Fruytier, A. S. Talma, Sir Dr. J. A. J. de Villiers, Prof. Dr. M. W. de Visser en C. Weeda. De Algemeene Vergadering van 1930 koos 23 nieuwe leden, van wie 19 de benoeming hebben aangenomen. Het Genootschap telt thans 3 eereleden, 49 directeuren en 620 leden, van wie 108 te Middelburg wonen. De cijfers van het vorige jaar waren 2, 52, 619 en 108. De Algemeene Vergadering had plaats op den 30 April 1930. Mr. G. F. baron thoe Schwartzenberg en Holienlansberg, niet herkiesbaar bestuurslid, trad als zoodanig af en werd vervangen

Archief | 1931 | | pagina 8