34 moest gegraven worden toebehoorende aan Prins Maurits als markies van Veere en als zoodanig eigenaar van het schor Ten Halven Crvte, moest van den Prins daartoe vergunning verkregen worden. Den 16 Juni 1616 werd uit het stadsbestuur van Arnemuiden eene commissie benoemd „om bij zijne Exc. te gaan en met hem op alle de gemoveerde zwarigheden is 't mogelijk en zoo ze best zullen kunnen, te accorderen en in allen gevalle met alle mogelijke middelen te procureren dat de voorgenomen delvinghe mag zijn voortgang hebben." 1) Deze conferentie met den Prins of zijne gemachtigden had een gunstig gevolg, want reeds den 21 Juni werd in de vergadering van Wet en Raad eene acte van overeenkomst met den Prins betreffende de doorgraving van de Lemmerplaat en de grens van het schor Ten Halven Gryte overgelegd en geteekend. In deze acte komt o. a. het volgende voor: „daarop bij Z. Exc. gedeli bereerd en bij Z. Exc. de gedeputeerden van de stad Arnemuiden aangezegd zijnde, dat hij tevreden was, dat de voorgenomen delvinge dadelijk en volgens de uitgezette kaarten van bestedinge zoude bij de hand genomen en geëffectueerd worden, hebben B. B., Schepenen en Raden der stad Arnemuiden voor henluiden en de gansclie gemeente, die door geen ander middel kan bijeen gehouden worden, zijne Exc. van zijne affectie en genegenheid tot deselve stad Arnemuiden mitsgaders de weldaden in deze hooglijk bedankt, gelijk zij hem van harte bedanken mitsdezen." 2) Reeds vóór de besteding den 9 Augustus 1616 van „de reste van het maken van de kille door de Lemmerplate," moet het graven van het eerste gedeelte van het kanaal reeds in uitvoering zijn geweest, want den 31 Juli 1616 wilden de aannemers het werk uitstellen tot den volgenden zomer, omdat het ingeloopen was; dit verzoek werd echter niet toegestaan en het werk werd hervat. 3) Den 1) Resolutiën ten Rade van Arnemuidei), 16 Juni 1616. 2) Resolutiën ten Rade van Arnemuiden, 21 Juni en 12 Juli 1616. Archieven van Arneaiuideu door C. de Waard. Resolutiën van Wet en Raad 1615, Juni 13 1622 Januari 21, no. 22. 3) Resolutiën ten Rade van Arnemuiden, 31 Juli 1616.

Archief | 1931 | | pagina 96