VII Zonder nummer. Groen verglaasde tegel van roode aarde; IOJ/2 X lOj/J c.M. Gevonden in de Oude Middelburgsche haven (aan den weg naar Nieuwland Leg. et ded. Jac. de Keuning te Nieuwland, door bemiddeling van den heer C. Brakman aldaar. Bij no. 1436 (vorig jaarverslag p. XI) had vermeld moeten worden Leg et ded. Iz. Hage Iz. te Nieuwland door bemiddeling van den heer C. Brakman aldaar. No. 1445. merk Z. Halfronde roode baksteen, 25 X 12 X 6 c.M. Oor van zwart onverglaasd aardewerk met breede vingerknepen versierd. Als voren van roode aarde. Fragmenten met z.g. schelpvormige pootjes. Bodem van een bruin- verglaasde hardgebakken Jacobakan. Bovenstuk van een kruik van lichtgrijze aarde met bruin glazuur, twee symmetrische ooren breedte bij de ooren 13x/i c.M. diameter halsopening l>Yi c.M. Fragmenten van rood aardewerk met lood- glazuur. Alles in den grond gevonden bij afbraak en weder-opbouw van het huis Langstraat 96 te Zoutelande in 1931. Leg. et ded. mej. Joha. Gabriëlse aldaar door bemiddeling van den heer B. von Brucken Fock aldaar. Dateering ca. Ie helft 16e eeuw, Z.n. merk Z. Scherven van bonte Nederland- sche majolica van steengoed (o.a. met druiven tros) van rood aardewerk met loodglazuur oor van zwart onverglaasd aardewerk met breede vingerknepen versierd dunne gele onverglaasde hardgebakken wandscherf (ca. 10e eeuw). Alles gevonden 1931 en eerder aan den buitenvoet van de duinen (waar de scherven uit oude afval- hoopen losraken) en op het strand te Zoute lande. Legg. et dedd. B. von Brucken Fock

Archief | 1932 | | pagina 11