VIII aldaar, N. Schoolmeester te Middelburg en conservator. Z.n. merk Wk. Scherven van verschillende soorten aardewerk (16e eeuw en vroeger), ge vonden bij het afgraven van bouwland bij West- kapelle. Leg. et ded. K, van Rooyen Wzn. aldaar. No. 1446. Z.g. Spaansch tabakspijpje gevonden bij Dom burg. Aangekocht. Uit Zuid-Beveland: No. 1448. Platte bronzen ring. Diameter van de opening 26 m.M. Gevonden in het verdronken Nieuw- lande. Ded. H. A. Ossewaarde te Yerseke door bemiddeling van den heer L. van Breen te Goes. Uit Schouwen: De heer J. A. Hubregtse te Burgh zond interes sante stukjes smeedijzer en gietijzer, gevonden aan het strand van Westen-Schouwen en een klompje ijzer uit de duinen aldaar. Ik hoop hierop later terug te komen, daar het onderzoek en de gedachtenwisseling met den vinder nog niet afgeloopen zijn". De conservatrice van de ouderwetsche kamer en de Zeeuwsche kleederdrachten bericht „Weinig valt er dit jaar over de verzameling oude kleeder drachten te zeggen. De aanwinsten waren niet talrijk. Van Mej. A. M. de Man te Middelburg werd ontvangen 1. Zwart Axelsch kindermutsje; 2. Hoedje voor een klein Walchersch meisje. Deze hoedjes worden niet meer gedragen, of 't zou moeten zijn in ,,de Plompe" (omtrek Meliskerke). Voor het laatst zag ik er een kind mee ongeveer 15 jaar geleden te Souburg. Van N.N. Gebloemd boerinnenjakje en kermisschort. Met deze soort schorten gingen ze ook spelerijden. De zwarte schort was daarvoor minder geschikt, want met het „pleisteren" kon er

Archief | 1932 | | pagina 12