IX wel eens wat op gemorst worden. Soms werd de veeren- wagen voor dansvloer gebruikt. Van Mevr. BoelenMüller te Middelburg werd in bruik leen ontvangen Antieke staande klok, die een plaatsje heeft gekregen in de oude hoerenkamer. Mevr. Van Hoek-van Hoek schonk Z.B. boven- en ondermuts. Aangekocht werd Muts van een Axelsch meisje, in de hoop de volledige dracht van dien leeftijd te kunnen aankoopen, daar die vol maakt uit de mode gaat". Wat de verzameling porselein en aardewerk be treft zijn geene aanwinsten te noemen. De conservatrice van de schilder ij en zond geen ver slag in. De verzameling werd verrijkt met een geteekend portret van Leendert Lambertus Woutersen, notaris te Middelburg, geboren te Domburg 11 October 1836, overleden te Middelburg 24 April 1887, afkomstig uit den boedel van wijlen den heer W. P. de Back, geschonken door den heer H. C. Reijers te Middelburg eene waterverfteekening van het Badhotel te Domburg, circa 1875, door Mej. A. H. Luteijn, geschonken door Mej. J. P. van der Feen te 's-Gravenhage portretten van Johan Reinhard Boelen en zijne echtgenoote Clasina Henriette Pieneman, geschilderd door Nicolaas Piene- man, in bruikleen afgestaan door Mevr. E. Boelen-Müller te Middelburg een portret van een lid der familie Van Visvliet, geschil derd door H. Berckman, 1675, gelegateerd door wijlen den heer J. A. Frederiks te 's-Gravenhage twee gekleurde prenten, voorstellend het huis van Dr. Lucas van Steveninck te Middelburg vóór en na de beschie ting op 30 Juni 1787, geschonken door den heer H. J. van Lis te Oosterbeek.

Archief | 1932 | | pagina 13