98 zullen blijven effectueeren de vermindering van het getal der directeuren". De achteruitgang der inkomsten zal voorts de uitloting van aandeelen in den schepenschuldbrief ten laste, van het genootschap vertragen en misschien onmogelijk maken. Er is reeds een kwaad slot en dat zal vermeerderen o.a. omdat in de geforceerde geldheffing a 3 van da bezittingen, wij zijn in den tijd der beruchte z.g.n. vrij willige heffingen nog ruim 16 moet worden opgebracht. De commissie stelt dus voor het huis te Vlissingen te ver- koopen, waardoor het genootschap zou worden ontlast van de schuld van 550,vlaams met de jaarlijksche rente van 27.10.Natuurlijk zou dan ook moeten worden omgezien naar eene andere huisvesting van het genootschap, zijn cabinet en zijne bibliotheek. Voor het toezicht zou voorloopig een nieuwe concierge behooren te worden aangesteld. De vergadering machtigt daarop den vice-president om te beproeven het huis uit de hand te verkoopen, behoudens nadere goedkeuring van directeuren. De commissie wordt gecontinueerd om eventueel naar eene nieuwe behuizing uit te zien. Samuel van Leeuwen, burger te Vlissingen, wordt voorloopig aangesteld als concierge. Men ziet echter wel de bezwaren, verbonden aan een gehuurd lokaal, en daar bovendien geen kooper voor het huis zich opdoet, blijft de zaak slepend tot het eind van het jaar. In de vergadering van directeuren op den 30 December blijkt de commissie geheel ontmoedigd te zijn. Zij moet erkennen „geene redmiddelen aan de hand te kunnen geeven om de Maatschappij der wetenschappen te Vlissingen te) kunnen doen subsisteeren" en meent „vooruit te zien het moment, waartoe alle menschelijke inrichtingen eenmaal plegen te vervallen". Zij bevond zich dus in de noodzakelijk heid „om uit consideratie der financiëele en morele situatie des Genootschaps, de slooping daarvan aan te raaden", doch vooraf zou zij alle directeuren willen doen raadplegen om te trachten nog een uitweg te vinden. Dit laatste denkbeeld bracht inderdaad de redding. Op de aanschrijving reageerden schriftelijk de directeuren De Be-

Archief | 1932 | | pagina 158