f XII Dresselhuis zegt in zijn „Wandelingen door Zuid- en Noord- beveland", dat de vroegere kapel op Dijkwel gedurig werd uitgebreid en verfraaid tot zij tenslotte als een fraai heiligdom, der H. Maagd toegewijd, prijkte. De kerk te Kapelle werd, zegt J. Bijlo, de hoofdkerk van het Zuid-Bev. decanaat. De Maria-vereering was volgens Dixi (Dresselhuis) oudtijds in Zeeland zeer in zwang, en deed niet onder bij die van meer Zuidelijke landen2). Het loodje dateert vermoedelijk uit het midden der XVIe eeuw. Dergelijke loodjes uit dien tijd zijn uiterst zeldzaam, daar de meeste zijn verloren gegaan. Ziehier de lijst der aanwinsten A. PENNINGEN. 1. 1889. Penning der Zeeuwsche Nijverheids tentoonstelling, gehouden te Middelburg. Op naam van J. C. Altorffer 2. Z. j. Eereprijs van de voormalige Middelburg- scheVereeniging V W aan zijden strik. In étui, waarop in gouden letters J. C. Altorffer V W Nos. 12 geschenk van den heer J. A. Al torffer, alhier. 3. 1907. Penning, in Augustus 1914 door H.M. de Koningin uitgereikt als herinnering aan ver richte werkzaamheden in zake de Tienden van het Kroon-Domein aan Meeuwis de Koeijer Jansz. te Yerseke. Vervaardigd door de Kon. Begeer te Voorschoten. In étui van P. F. Manikus, Arnhem Geschenk van den heer G. D. van Oosten te Yerseke. 4. 1931. Bouwpenning van Veere. Vervaardigd ter bevordering van 't herstel van het raadhuis aldaar. Ontwerp van H. J. Etienne, beeldhouwer te 2) Maria-vereering in Zeeland, eene bijdrage tot het boek van Ds. J. A. M. Mensinga, door Dixi (Dresselhuis). Brons. Zilver. Zilver.

Archief | 1932 | | pagina 16