f XVI borstbeeld van den koning Albert roi des Beiges ac Nikkei. Aangekocht. 12. 16881699. Mas van Noord-Sumatra (Atjeh) van de sultane Kamalat sjah. Omschrift in het Arabisch Padoeka Sri Soel- tanah Kamalat Shah. Keerzijde Zeinat ad-din berdaulat Sjah Goud. Zie J. Hulshoff Pol, in Jaarboek van het Kon. Ned. Gen. v. Munt- en Penningkunde, 1929, no. 20. 17021703. Mas van sultan Perkasa Alam Sjarif Lamtoei ibn Sjarif Ibrahim. Keerzijde Djohan berdaulat Sjah Goud. Hulshoff Pol, no. 22. 12a. Twee kleine, vermoedelijk Engelsch-Indische, muntjes, die in Atjeh gangbaar zijn geweest Zilver. No. 12 en 12a geschenk van een museum bezoeker, die onbekend wenscht te blijven". Wat het kabinet van natuurlijke historie aangaat, bericht de conservator „De Inspecteur der directe belastingen enz. te Middelburg heeft bij beschikking van 26 Mei 1930, no. 971, ten behoeve van het museum vrijdom van accijns verleend voor de jaarlijks benoodigde hoeveelheid onvermengden aethylalcohol. In ver gelijking met de tot dusverre gebruikte moutwijn beteekent dit voor het Genootschap financiëele bezuiniging en betere conservatie van vele voorwerpen. De heer L. A. J. Bootsgezel te Breskens getroostte zich wederom veel belangelooze moeite om te bemiddelen bij den aankoop van fossiele beenderen uit de Wester-Schelde en slaagde er in, interessante stukken toe te zenden, waaraan ik slechts noem groote slagtand en gaaf schouderblad van den mammout en wervels van miocene walvisschen. Er zal aanleiding zijn nader op dit materiaal terug te komen. Mejuffrouw A. M. de Man te Middelburg schonk een

Archief | 1932 | | pagina 20