II van het Zeeuwsch Herbarium, Mej. A, P. Ogterop, trad af. tot groot leedwezen van het bestuur, dat gelukkig den heer P. van der Feen genegen vond het beheer van de afdeeling voorloopig op zich te nemen. Het Genootschap wenschte zijn eerelid Mr. H. J. Dijck- meester telegraphisch geluk met zijn 50-jarig doctoraat, het zond bloemen aan de oud-conservatrice Mej. A. M. de Man toen zij 75, aan den voorzitter toen deze 50 jaar werd, en het droeg bij in het geschenk, dat aan Mr. G. J. Sprenger bij zijn vertrek naar Utrecht werd aangeboden door de besturen, waarin hij zitting had gehad. De directie der P.Z.E.M. ontving een telegram van gelukwensching bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan der tramverbinding MiddelburgVlissingen. Bijzondere deelneming heeft het bestuur betuigd bij het over lijden van den heer A. Frederiks, te 's Gravenhage, aan wien het Genootschap zooveel verplichtingen heeft. De voorzitter en de secretaris vertegenwoordigden het Ge nootschap bij de opening van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Eene bijdrage voor eens schonk het Genootschap voor de restauratie van den Plompen Toren op Schouwen en voor het 4e Congres der Internationale Astronomische Unie aan de nieuw opgerichte Vereeniging tot bevordering der kennis van de Antieke Beschaving werd tot wederopzeggens eene jaarlijksche contributie verleend. Het werk van den heer P. D. de Vos te Zierikzee, De Vroedschap van Zierikzee, dat door het Genootschap werd gesubsidieerd, verscheen en nieuwe steun werd toegezegd aan den heer A. de Mul te Zaamslag, die het te Gent bewaarde Album Amicorum van Petrus Hondius, den zanger van de Moffeschans te Terneuzen, zal uitgeven, en aan den heer A. Jolles te Arnhem, die voornemens is de nog overgebleven Zeeuwsche Schuttersgilden te beschrijven. De heer M. J. I. Sprenger te Oostkapelle was zoo vriende lijk aan het Genootschap een legaat toe te zeggen, bestaande in eene verzameling voorwerpen, afkomstig van cow-boys en van de Blackfoot-Indianen.

Archief | 1932 | | pagina 6