15 Van de uitgebreide familie Duvelaer bestaat een geslachts lijst, door wijlen Mr. B. F. W. von Brucken Fock opgesteld, waarvan een afschrift bij den heer P. D. de Vos berust, hetwelk mij door dezen welwillend ten gebruike werd ge geven. Veel moeilijker was het, ja bijna ondoenlijk, wijs te worden uit de vele afstammelingen der De la Palma's. Wel is waar, geeft Smallegange in zijn Cronyk van Zeeland er een genealogie van, maar die schijnt niet geheel vertrouwbaar, in ieder geval tamelijk onduidelijk te zijn. Een geslachtslijst zijner familie is destijds door secretaris Marcus de la Palma de St. Fuentes opgemaakt en door latere oudheidkundigen van onjuistheden gezuiverd. Jammer genoeg, is dit manuscript bij den brand van het huis van Mr. G. N. de Stoppelaar, op 22 April 1870, verloren gegaan, terwijl een afschrift er van, nog juist bij tijds door wijlen Mr. M. F. Lantsheer gemaakt, ook voor het oogenblik niet is terug te vinden. Het is dus zeer wel mogelijk> dat bij het toekennen der namen De la Palma op de „Opleesrol" vergissingen niet zijn uitgesloten. Zie hier de boeken, waarvan ik in hoofdzaak heb gebruik gemaakt De stadsrekeningen van Middelburg van 13651810, door H. M. Kesteloo, IX afdeelingen. Verschenen in verschillende deelen van het Archief, uitgegeven door het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen, tusschen 1881 en 1902. De kerkelijke rekeningen van Middelburg van 16131672, in het Gemeente-archief van Middelburg aanwezig, bewerkt door H. M. Kesteloo. Opgenomen in deel VIII. stuk IV, van het Archief van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen. De Kerkelijke rekeningen van Middelburg 16731689, berustende in het Archief der Godshuizen alhier, bewerkt door H. M. Kesteloo. Zie Archief Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen 1911.

Archief | 1932 | | pagina 65