21 heid van het aftreden, in 1672, van dezen overdeken, die als zoodanig door Joan Boudaen Courten werd vervangen. Pieter Duvelaer heeft in het regentenoproer van 1704 een zeer dubbelzinnige rol gespeeld. Den 16en Augustus van dat jaar is hij niet vrijwillig uit de Stadsregeering gegaan. Pieter Duvelaer is gehuwd geweest met Johanna le Sage, doch liet geen kinderen na. Hij overleed in 1711 en is 19 Januari in de Nieuwe kerk begraven1). 3. Monsr. Josephus Duvelaer. Was mede een zoon van burgemeester Joos Duvelaer en broeder van den vorigen. Josephus is metterwoon naar Frank rijk vertrokken en is daar getrouwd. Van dezen stamt zeker de in Normandië, hetzelfde wapen voerende, nog bestaande familie Du Velaer (sic) af, zie Rietstap, Armorial Général en M.S. genealogie Duvelaer. 4. Monsr. Jannes Duvelaer. Derde zoon van genoemden burgemeester. Hij was Kapitein te voet, Kommandeur van Axel en trouwde Anna Maria Craen, dochter van Adriaan, burgemeester van Middelburg, en Anna van de Merwede van Clootwijk. Zij hadden een zoon Pieter. Jannes Duvelaer stierf in 1694. 5. Dheer Laurens Coomans. Was gehuwd met Margaretha Duvelaer, dochter van bur gemeester Joos D. In 1665 komt hij in de Stadsrekeningen voor als Commissaris van kleine zaken, werd achtereenvolgens raad, schepen en thesorier der stad. In de genealogie Duvelaer komt hij ook als burgemeester voor Kesteloo noch Smalle- gange echter vermelden hem als zoodanig. In 1663 liet hij in de Oude Kerk een enkel wapen voor zijn vrouw aanbrengen en in 1667 een dito voor haar in de Nieuwe Kerk den 13en September van dat jaar is zij overleden. Twee jaren daarna 1Bal Snijders, loc. cit., p. 15.

Archief | 1932 | | pagina 73