25 was get. Abraham Parent, Burghmeester van Schepenen". In de Levens van Zeeuwsche medici 1wordt van Dr. Abraham's verblijf hier ter stede niets gezegd, ook niet, dat hij opnieuw naar Sluis is vertrokken. Hij was een groot ver eerder van Louis de Bils, wiens ontleedkundige industrie hem sterk aantrok. Abr. Parent heeft eenige geschriften uit gegeven. 12. Dheer doctor Carel de Maets. Neef van Jacoba Duvelaer en zoon van den bekenden Carolus de Maets, hoogleeraar in de theologie te Utrecht en Anna Duvelaer dochter van Pieter Joossen D., uit diens eerste huwelijk met Anna Knibbe. Geb. in 1641, overleed doctor de Maets te Middelburg 3 Februari 1690. Zijn moeder moet vóór 1646 zijn gestorven, daar zijn vader 28 Juli 1646 in het Antoniagasthuis te Utrecht is hertrouwd met Catha. Hermans van Sonderen, wed. van David Nieustadt2). Dr. Carolus de Maets Jr. promoveerde in 1664 te Utrecht tot art. lib. mag. et phil. doctor. Vertrok naar Leiden. Kreeg toestemming tot het geven van chemisch onderwijs en was stichter van het eerste chemische universiteits-laboratorium aldaar. Werd 15 Augustus 1672 tot gewoon hoogleeraar in de chemie benoemd. 13. Dominus Abraham Duvelaer. Was de oudste zoon van Pieter Duvelaer en Catharina Grenier (zie no. 7). Bij zijn doop, die 28 Augustus 1644 plaats vond, waren grootvader Abraham Grenier en grootmoeder Johanna van de Putte de getuigen. Was predikant te Lillo van 16711675, stond daarna te Veere tot aan zijn overlijden in 1710. Hij is gehuwd geweest met Sara Huygens. 25 Mei 1686 brandde de groote Kerk aldaar af. Reeds den eersten Zondag daarop volgende werd door Abr. Duvelaer uit een der vensters van het stadhuis gepredikt, terwijl de toehoorders 1Dr. Adr. A. Fokker en Dr. J. C. de Man, loc. cit, in voce. 2) Mededeeling van Dr. K. Heeringa, rijksarchivaris in Utrecht.

Archief | 1932 | | pagina 77