27 Cornelis Duvelaer woonde, volgens Kesteloo, in de school van juffr. Catha. Cotthard, waarvoor hij in 1684 20 aan de stad betaalde. tijdens de absentie van juffr. Mourijn. Er schijnt in dat huis een kantschool gevestigd te zijn geweest. Cornelis liet een zoon, Pieter, na, die met Hendrika Saigne is gehuwd geweest, uit welk huwelijk slechts een dochter ontsproot. Cornelis Duvelaer was 18 jaar oud, toen hij aan de begrafenis van zijn nichtje Jacoba deelnam. 16. Monsr. Jan Duvelaer. Jongste zoon van Pieter D. en Catha. Grenier. Zijn doop had te Veere den 14 Januari 1652 plaats. Getuigen waren Abr. Grenier de Jonge en Elisabeth de Molier. Als 15-jarige liep hij in den begrafenisstoet mede. 17. Dheer Joachim Nieuwstadt, Secretaris der stad Utrecht. Was een zoon van David Pauwelsz. Nieustadt, uit Oost- Friesland afkomstig, en Catha. Hermans van Sonderen. 29 December 1655 werd Joachim Nieuwstadt als raad in de vroed schap geïnstalleerd. Later volgde zijn benoeming tot secretaris van Utrecht. Den 22sten Maart 1653 is hij in „Catharijnen" in het huwelijk getreden met Anna de Maets, zuster van no. 12, en dochter van prof. Dr. Carolus de Maets 1) en Anna Duvelaer, die in 1633 reeds gehuwd waren. Joachim N. is in 1674 overleden. (Medegedeeld door Dr. K. Heeringa, Rijks archivaris in Utrecht). 18. Monsr. Pieter La Palma. Het is mij niet gelukt, uit te maken, wie deze Pieter La Palma is geweest. De voornamen Pieter en Marcus gingen voortdurend van vader op kleinzoon over. Dat hij met mon sieur wordt aangeduid, wijst op jeugdigen leeftijd. Het zesjarig zoontje Pieter van Mattheus de la Palma zou de bedoelde 1) Professor Carolus de Maets is 28 Juli 1646 hertrouwd met Catha. van Sonderen, weduwe van David Nieustadt.

Archief | 1932 | | pagina 79