Ill Het Genootschap had het overlijden te betreuren van den directeur de heer W. Hioolen en de leden Mr. F. N. van Dam, J. N. Elenbaas, L. F. K. Carol de Fouw, J. A. Frederiks, I. G. J. Kakebeeke Dr. J. P. Lotsy, Mevrouw D. C. Mollinger-Hooyer, Mr. Dr. J. C. Overvoorde, W. Perrels, Dr. R. Bijlsma, Mevrouw Dr. W. A. Vermeulen- Kosten, Dr. J. W. Jenny Weijerman. Behalve door deze verliezen werd onze instelling getroffen door het bedanken van een aantal directeuren en leden, wat waarschijnlijk veelal in verband stond met de heerschende onzekere toestanden. Dit heeft mij op het denkbeeld gebracht, eens na te gaan, hoe het Genootschap in vroegere benarde tijdsomstandigheden is gevaren en ik hoop U daarover aan het eind van dit verslag een en ander te mogen mededeelen. Door de Algemeene Vergadering van 1931 werden 37 nieuwe leden gekozen, van wie 36 het lidmaatschap hebben aanvaard. Onze gemeenschap bestaat thans uit 3 eereleden, 43 direc teuren en 585 leden, van wie 104 te Middelburg gevestigd zijn. Het vorige jaar waren de cijfers 3, 49, 620 en 108. De Algemeene Vergadering werd gehouden op den 29 April 1931. Over de bestuursverkiezing is reeds gesproken. Verder stelde de vergadering de rekening over 1930 vast, welke in ontvangsten 9952,32 aanwees, in uitgaven 9515,42, zoodat een batig saldo van 436,90 overbleef. Mr. F. W. D. C. A. van Hattum hield eene voordracht, getiteld Mr. Pieter Boddaert in het licht van zijn tijd bezien, naar aanleiding van een handschrift, van hem afkomstig. In de gewone maandelijksche b ij een komsten hoorden wij de volgende voordrachten November Het voorkomen en bestrijden van pijn in de chirurgie, door Dr. C. F. Koch December De Kerkhervorming en de opkomst van modern kapitalisme, door Dr. P. J. Bouman

Archief | 1932 | | pagina 7