28 kunnen zijn geweest, ware het niet, dat hij dan naast zijn vader zie no, 10 zou zijn meegeloopen. Het blijft dus onzeker, wie dit nabestaande familielid is geweest. 19. Capitain Pieter Constandt. Werd te Middelburg geboren. Schijnt in zeedienst te zijn geweest, want hij was later bevelhebber van het oorlogschip „Prinses". Kapitein Constandt had een zoon, die denzelfden voornaam voerde, en die, volgens Prof. Blok zie N. Ned. Biografisch Woordenboek, deel VIII in voce ,,in 1676 Kapitein was van de „Zeelandia", in het eskader van Jacob Binckes, dat Cayenne en de Fransche Antillen moest ver overen. Bij Tabago heeft deze zich zeer in den geleverden zeeslag (3 Maart 1677) tegen de Franschen onder d'Estrées, onderscheiden, maar moest ten slotte, zelf zwaar gewond, zijn schip op het strand zetten". Verder vernemen wij, zegt Prof. Blok, niets meer van hem. Volgens Nagtglas is hij daar overleden. Vermoedelijk is onder no. 19 Pieter Constandt Jr. bedoeld. 20. Sinjeur Heindrick Constandt. 21. Sinjeur Willem Constandt. 22. Dheer Mr. Izaac van Hoorenbeeke. Zoon van Izaak van Hoorenbeeke Johannisz., die van 16171648 predikant te Middelburg is geweest, en Anna de la Palma, dochter van Pieter, baljuw, heer van Lodijke. Mr. Izaak Jr. werd in 1650 tot conrector van het gymnasium alhier benoemd en fungeerde van af 1667 daar als rector. Zijn jaarwedde bedroeg volgens Kesteloo 136 6 8. Mr. Izaak had groote vermaardheid verworven in het Latijn en Grieksch. Hij is gehuwd geweest met zijn nicht Anna van Hoornbeek, dochter van den predikant Johannes H. en Elisa beth Pelletier uit Vlissingen. Rector Izaak is in 1682 overleden en werd 12 November van dat jaar in de Oude Kerk begraven.

Archief | 1932 | | pagina 80