32 in 1667, en liet Maria de la Palma, dochter van Pieter en Anna v. d. Helm, als weduwe achter. Werd in 1658 in het bestuur als medicus honorarius van het toen opgerichte Collegium Anatomico-Chirurgicum gekozen. Zie Dr. Adr. A. Fokker, Losse bladen uit de geschiedenis van het Chirurgijns- gilde te Middelburg, p. 343. 35. Dheer Jan Piron, oudt-burgemester Terneusen. In 1652 komt Johan Piron reeds als gewoon burger van Terneuzen voor, een jaar daarna zien wij hem als schepen in de regeering van Terneuzen verschijnen. Blijkbaar is hij in 1654 voor één jaar burgemeester geweest, want in de huwelijks-voorwaarden van 10 September 1655 wordt hij reeds oud-burgemeester genoemd. Johan Piron is 18 Septem ber 1655 te Middelburg ondertrouwd met Emmerentia van der Voorde, weduwe van Jan Lowijssen, in zijn leven bewind hebber van de W.I. Compagnie, kamer Zeeland, te Middel burg. Piron was toen, schreef mij Mr. Meerkamp van Embden, van wien ik de bovengenoemde bijzonderheden ontving, weduwnaar van Susanna Croock(e). 18 April 1669 was hij nog in leven. Omtrent zijn geboorte, doop en overlijden is niets bekend. 36. Dheer Jan de Moor, commissaris. Jan de Moor zal wel Joos de Moor en Dina Ketelaar - zie no. 26 tot ouders hebben gehad. Hij werd 13 Augustus 1631 gedoopt. In zijn leven was hij schepen van Vlissingen, lid van den Raad van Vlaanderen en commissaris van de monstering te water. Trouwde in 1663 met Maria Seylmakers of Zeylmakers. Bij zijn overlijden liet hij, volgens de Genea logie de Moor, door C. A. Rethaan Macaré opgesteld, slechts dochters na. 37. Dheer doctor Jannes La Rore. Zoon van Roelant. gestorven in 1631. Deze liet vijf kin deren na, waarvan Johannes de jongste was. Zijn moeder

Archief | 1932 | | pagina 84