33 was Anna Fockedeys. Ieder kind moest bij zijn meerderjarig heid 2500 caroliguldens ontvangen. Johannes werd in 1625 geboren en den 16en Juli in de Hervormde kerk gedoopt. Getuige was o.a. Margriet de la Palma, de latere vrouw van Joos Duvelaer. Een nicht van Jannes de Larore is de tweede vrouw geworden van den predikant Cornell's Duvelaer. Na te Utrecht te hebben gestudeerd, volgde zijn vesti ging in Middelburg, waar hij in 1671 tot doctor der armen werd aangesteld. Werd daarna ouderling der Ned. Herv. gemeente. Is gehuwd geweest met Maria des Prez, welk huwelijk te Domburg in 1655 door Ds. Eduardus is voltrokken. 12 kinderen zijn uit dezen echt geboren, waarvan vele echter jong zijn gestorven. Dr. de Larore is op 52-jarigen leeftijd den 25 December 1677 gestorven en in het familiegraf in de Koorkerk begraven. Dit graf was onder no. 85 bekend. In de Genealogische en heraldische gedenkwaardigheden in en uit de kerken der provincie Zeeland,(Utrecht, 1919), be schreven door Mr. P. C. Bloys van Treslong Prins, lezen wij het volgende over dit graf: „Sepulture van Roelant de Larore, Die dat vleys geeft zijn eisch naar zijn wellusten Die sal verwerven een eeuwig sterven en nimmer rusten". Dr. Johannes liet vier kinderen na, Anna Maria, Jacobus, Petrus en Sara. (Zie voor verdere bijzonderheden De kin deren en kindskinderen van Johannes de Larore, medicinae doctor te Middelburg in de XVIIe eeuw, medegedeeld door Dr. J. C. de Man, Middelburg, Firma D. G. Kröber, 1907). 38. Dheer Melchior Maquelein. Was apotheker in Veere en is gehuwd geweest met Maria de Larore, geb. 1617, oudste dochter van Roelant en Anna Fockuedeys. Dr. Johannes de Larore was bijgevolg haar broer. De Leidsche hoogleeraar Macqueleyn was een na komeling van apotheker Melchior. In 1659 komt Melchior M. als schepen van Veere voor. 39. Dheer Jacob Reynauts. Een Jacob Reynauts wordt in de kerkrekening van 1642 Archief 1932 3

Archief | 1932 | | pagina 85