34 vermeld voor een enkel graf in de Oude kerk en in die van 1669 voor een dergelijk graf in de Koorkerk. 40. Dheer Gilles Jacomo Buiscop. Was getuige in 1656 bij den doop van Dr. de Larore's eerste kind. Is gehuwd geweest met Elisabeth Buscop. Hij bezat een erfrente op de stad van 39 6. De benoodigde gelden daarvoor 780 10, werden „voor de helft ontvangen van de lospenningen van t'huys, staande in de Chyngelstraete, genaempt Zoutelande" (thans gedeeltelijk het terrein van de concertzaal 41. Monsr. David d'Oude. 42. Monsr. Laurens d'Oude. 43. Monsr. Heyndrick Knibbe. Vermoedelijk neef van burgemeester Joos Duvelaer's moe der, Johanna of Anna Knibbe. De familie Knibbe is waar schijnlijk uit Vlaanderen afkomstig. Een Hans Kn., goutslager van beroep, behoorde in 1599 tot de meest gegoede burgers onzer stad. Hendrik Knibbe's ouders waren David Kn. en Petronella Radermacher en een broer van hem was de bekende predikant Knibbe, die in 1668 nog te Leiden werkzaam was. Zie volgend nummer. 44. Dh. Mr. David Knibbe. Broeder van den vorigen werd 13 Juli 1639 te Middelburg geboren. Was achtereenvolgens predikant te Barsingerhorn, te Purmerend en, in 1668, te Leiden. In de Zei. Illustrata, I. p. 354, wordt zijn portret vermeld, dat door C. de Moor in 1695 was geschilderd. Het werd door P. van Gunst gegraveerd. Er wordt in die merkwaardige verzameling nog een tweede portret van hem bewaard door P. van Slingeland geteekend en door Philips Bouttats Jr. gegraveerd. David Knibbe's geschriften werden zeer gewaardeerd. Als bewijs

Archief | 1932 | | pagina 86