V helaas wederom een achteruitgang moet worden vastgesteld. De secretaris van het Genootschap stelde op verzoek der redactie van ..Nutswerk", het tijdschrift van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, een overzicht van het museum samen, dat werd opgenomen in het nummer van October 1931. Het Office des Musées van den Volkenbond ontving op zijn verzoek een aantal inventarissen en jaarverslagen. Den 6 September 1931 bracht de Oudheidkundige Kring van Antwerpen een bezoek aan het museum, waarbij het bestuur en de conservatoren aanwezig waren. De conservator der Ze landia Illustrata zond het volgende verslag in ,,Het eerste deel van den nieuwen catalogus der verzameling verscheen in het begin des jaars. Daarna maakte ik een aanvang met de voorbereidende werkzaamheden voor dl. II, aan de topografische prenten en teekeningen gewijd. De aanwinsten waren weinig talrijk zij bestonden uit een fotografische reproductie van den oudst bekende afbeelding van het fort Rammekens in 1584, berustende in de Universi- fotografische reproductie van de oudst bekende afbeelding den heer P. J. Meertens, vijf foto's van de gerestaureerde Ned, Herv. Kerk te Cadzand, en een costuumprentje van Noord-Beveland, die werden aangekocht. Ten aanzien van het gebruik der verzameling kan worden gemeld, dat aan enkele personen inlichtingen werden ver schaft. Een aantal prenten werden gereproduceerd ten be hoeve van het werk Zeeland door de eeuwen heen van de heeren v. Empel en Pieters Als aanwinsten der verzameling der geschied kundige voorwerpen en zeldzaamheden kun nen worden genoemd eene verzameling voorbeelden van passementwerk, vervaar digd door de familie Dormaar te Middelburg, en 4 wevers spoelen, geschonken door den heer N. J. Dormaar te Middelburg een zeldzame ijzeren tang, geschonken door N.N.

Archief | 1932 | | pagina 9