54 te bedanken voor de aangeboden diensten en hem 'n brief in jdien geest voor zijn burgemeester mee te geven. Vergaederinge van den Breeden Raet ten selven daege des achternoens. Sijne Genade1), van den Binnenrade 2van den Buitenraede den borgermeester Willem de Rouck, van buyten, Willem Adriaenss., den borgermeester Mr. Jan IJzermans, van buijten, Wouter van Goorle, Marinus Claessen, Huijbrecht Testaert, Jan Cornelissen, Franchois Degens, Mr. Jan Vermeijen, Mertten van Cleve, de post venit Jan Pieterss., Govaert van den Berge, zeepsieder. Jan Pieterss., rentmeester, Pieter Willeboorts. Alle de raedtslieden behalvens Aert Pieterss. Is bij mijnen heeren comparanten gesloten alsdat men den Capiteyn van de borgerije van Antwerpen met alder beleeft- heijt sal affdanken ende denselven medegeven eenen brieff, adresseerende aen mijnheer Van Stralen, hem bedanckende van de goede affectie, die hij dese stadt is draegende, ende te biddene, dat hem gelieve deselve affectie te continueren etc. 1De Markies Jan v. Withem. 2) Burgem. buiten de bank was gedurende 1579: Jan Adriaenssen. Burgem. binnen: Adriaen van der Beke (hij was eigenlijk schepen). De overige 8 schepenen waren Marinus Claessen Jan Cornelissen Jan Antheunissen Mr. Engel Engelssen Jan Pieterss., zeepsieder Mr. Jaspar Kintschot Cornelis van Staple Mr. Jan van der Meijen. Rentmeesters Jan Pieterss. en Pieter Willeboorts. De namen van de leden van den Buitenraad staan in de presentielijst. Ik vond geen lijst, waarop ze allen voorkomen.

Archief | 1933 | | pagina 104