56 te doen van de hangende plannen, met een brief, waarvan het concept, door eenige leden samengesteld, de goedkeuring van den Markies wegdraagt. Vergaederinghe van den Breeden Rade op den 9en Julij '79 voernoens. Van den Binnenraede Van den Buijtenrade Sijne Genade. Mijnheer den schouteth1), den borgermeester van buijten Jan Cornelissen, Mr. Engel Engelssen, Jan Pieterss, zeepsieder, Mr. Jasper Kinschot, Cornelis van Staple, Sr. Jan d'Ayala, Willem de Rouck, Willem Adriaenssen, Mr. Jan IJsermans, Wouter van Goorle, Huijbrecht Testaert, Franchois Everdijs, Mertten van Cleve, Franchois Manteau, Godevaert van den Berge, Jan Pieterss., rentmr. Alle de raedtsluden behalvens Cornelis van Huesden. In den voirschreven breeden raede heeft hem gepresenteert Jan Pieterssen, rentmeestere. een vande voirschreven gecom mitteerde aen de Excellentie van den Prince, ende rapport gedaen van hen besoingnue tot Antwerpen, als van den anderen gedeputeerden tot dijen eijnde terugge gesonden we- sende. vande groote desconfidentie, die d'Excellentie van den prince van Oraingne hadde van den innewoonders deser stadt ende om tselve te assopieren. dat zijne Exellentie geraeden vont, dat men binnen deser stadt garnisoen soude laeten innecommen. Naer diversche propoisten. dies aengaende onderlinge gehouden, zijn die van den Buijtenraedt vertrocken, belastende den borgemeester Jan Adriaenssen, den raedts luden, dat zij in de earner alleene souden vertrecken, het welcke siende die van den Buijtenraedt dese nijeuwicheijt. 1Pieter van Halmale.

Archief | 1933 | | pagina 106