57 ook dat Kintschot1hem nijet en vermijde te commene in de vergaederinge vanden Breden Rade, contrarie voergaende sloten derselver, hebben die van den voirschreven Buijtenraedt nijet willen adviseren, ten waere de zeven raedtslueden hen vonden bij den Ouden Raedt, dwelck verthoont wesende inden Binnenraidt bij Marten van Cleve, zijn de voorschreven raedtslieden bij den Ouden Raedt gecommen ende is bij hun lieden geadviseert, dat alzoo de saeke was van grooter con sequentie ende den tijdt nijet en verheijschte eenich langer dilay, oft om questie te mouveren, dat men verderen soude (onder expresse protestatie nochtans van de sloten van den Breden Rade nijet te willen maeken iilusoor, bij dewelcke zij vercleert hadde wije behoorden te comparerenen in de ver gaederinge van den Breeden Raedt), dat zij geraeden vonden, dat men celen in de natie soude steken, om te wetene oft de gemeijnte binnen deser stadt souden willen laeten innecommen garnisoen oft nijet, commende de voirschreven Buijtenraede binnen bij den heer Marcquiz ende den Binnenraedt, heeft de borgemeester van buijten vercleert, dat om alle disconfi dentie van zijne Excellentie ende Generaliteijt te abolieren, dat mijnen heer de Marcquiz ende die van den Binnenraedt goetdochte met het advijs van de capiteinen, bevelsluijden ende de vier gulden, dat men behoorde garnisoen inne te laeten commen, ende die van den Buijtenraedt, (onder protestatie, hiervoren gestelt, die sij versochten geannoteert te worddene ende inhereren in hunne voergaende opinie), hebben vercleert, dat men behoort de celen in de natie te steken. Ende is de voirschreven opinie van de Buijtenraedt eendrachtelijck over- gedregen, dat men celen in de zeven natiën soude steken, ende om de voirschreven celen te maken is metten borgermeester van buijten gecommitteert Mr. Engel Engelss, ende Jan Pie- terss., scepenen, ende van den ouden raede Sr. Jan d'Ayala, 1Hij was 28 Juli 1577 benoemd tot griffier van den Markies. Er was in een heftig verloopen zitting van 16 Juni 1579 door den Breeden Raad besloten dat Mr. Jaspar van Kinschot en Mr. Nicolaas Pijl, niet in de vergadering van den breeden raad zouden komen fResol. 1578'82. f. 39 vo.)

Archief | 1933 | | pagina 107