IV verscheen in twee gedeelten in de Middelburgsche Courant. Ter viering van den 400en geboortedag van prins Willem I hield het genootschap, met de Geschied- en Letterkundige vereeniging te Middelburg en het Algemeen Nederlandsch Verbond, afdeeling Middelburg, eene bijzondere bijeenkomst op den 24 Maart 1933, waarin Dr. Enno van Gelder uit s-Gravenhage eene herdenkingsrede uitsprak. Ook nam het bestuur een denkbeeld over, geopperd door den directeur Jhr. F. Beelaerts van Blokland, om nl. een gedenksteen te plaatsen in de school aan de Langedelft, op de plaats, waar eertijds het huis stond van den Prins. Mejuffrouw Wichers Wierdsma, directrice van het genootschap, was zoo welwillend de letters van het inschrift te teekenen. Tijdens de feesten op 25 April 1933 onthulde de voorzitter den steen en droeg hem over aan de gemeente, voor wie de burgemeester hem aanvaardde. De reproductie van het Album Amicorum van Petrus Hondius, waarvan het vorige verslag melding maakte, kwam gereed. Het genootschap had het overlijden te betreuren van de directeuren den heer E. Berdenis van Berlekom en mejuffrouw E. D. van den Broecke en de leden de heeren P. H. Albers S. J.. V. Gravestein. C. D. de Haes, Vincent Loosjes, Pol derman, J. C. Ramaer, Mr. A. A. de Veer, A. van der Weijde, Mr. J. W. Zijlstra en J. A. J. Sibmacher Zijnen. De Alqemeene Vergadering van 1932 koos 28 nieuwe leden 24 hiervan aanvaardden het lidmaatschap. Het Genootschap telt thans 4 eereleden, 41 directeuren en 602 leden, van wie 109 te Middelburg gevestigd zijn. De cijfers van het vorige jaar waren 3, 43, 585 en 104. De Algemeene Vergadering werd gehouden op den 27 April 1932. In de vacature van het aftredend en niet herkiesbare be stuurslid den heer A. F. L. Troll werd gekozen Jhr. Ir. J. L. Boreel. met wien Ir. A. A. Brevet was voorgedragen. De rekening over 1931 werd goedgekeurd, met de volgende

Archief | 1933 | | pagina 10