60 verderff den borgeren aldaer ende alteratie van vele goede patriotten ende lantsaeten soude causeren indijen deur eenige surprinse deselve stadt ende naergelegen plaetsen verloren werdden, om daertegens te voorsiene wij uwe Eerwaerden versoecken ende van naerbuerschap wegen bidden zeer ern- stelijck, dat deselve gelieven te accepteren tenminsten twee vendelen soldaeten, die wij beloven sonder eenigen cost van de voirschreven stadt oft der borgeren van dijen te onder houden, ende bij maenden ofte XIIII daegen, ist nootelijck, henluijden over te schicken henluijden paijementen, tot wel- cker indempnisatie wij uwer Eerw. presenteren alsulcke ver- sekeringhe te doen met borgen souffisante tot uwen contente- ment, met ook deselve soldaeten te houden in alsulcke goede discipline militaire, dat hem niiemandt des en zal redenen hebben te beclaegen, zoowel int feijt van de pollitie als religie, sulx alsmen sal begeeren, waertoe wij, verhopende uw. Eer waerden genegentheijt, hebben verwillicht den Gouverneur van desen lande, Alexander van Haultain, ende geordonneert onsen Tresorier-Generael Adriaen Mannemaker1om hun derwaerts te transporteren ende int vrindelijcke met uwen Eerwaerden dijen aengaende te tracteeren, oft anderssints bij uwen advijse te treden in communicatie, teneijnde die verzekeringe van uwen Eerwaerden stadt ende omgelegen plaetsen eenichssints mach commen tot perfectie, versouckende deselve te willen geven volcommen geloove ende credijt. Hiermede, Eersame, wijse, discrete ende zeer voersienige heeren, zijt den almogen(den) Heer bevolen. Uuijt Middel- borch, den achtsten dach Julij anno vijffthien hondert ende negenentzeventich. Beneden stonden gescreven Ter ordon nantie van de Staten slants ende Graeffelijckheijt van Zeelant bij mij. Ende was onderteekent Roels, Dopgescrift was Edele, eersame, wijse, zeer discrete heeren Drossaert. Schou- teth. Borgemeesteren, Scepenen, Raedt, Capitainen, Dekens ende Overmans van de Ghilden binnen de stadt Bergen-op- den-Zoom. 1Ontvanger der gemeene middelen in het gewest Zeeland.

Archief | 1933 | | pagina 110