63 ende zullen vandaer doen vertrecken die jegenwoordelijck aldaer zijn, dwelck wij met goider hertten liever zaegen ver- huedt, Ende alzoo ghijlieden op tgene voorscreven is wel kundt geremediëren, zoo en zult ghij ook nijet laeten tzelve te doen in alder vliet ende diligentie. Hiermede, Eersame, wijse, discrete, lieve bezundere, zijt Godt bevolen. Uuijt Antwerpen den XHIIen Julij '79. Beneden stondt gescreven Ulieder goede vrundt. Onderteekent Guillaume de Nassau. Dopgescrift was Den Eersamen, wijsen, onsen lieven, bezunderen Borgermeesteren, Scepenen ende Raedt der stadt van Bergen-op-den-Zoom. IX. Bergen-op-Zoom, 1579 Juli 10 Brief, door het stadsbestuur gericht aan de zeven natiën, waarin het de noodzakelijkheid bepleit twee vendels soldaten in te nemen en mee- deeling doet van de toezegging, dat de Staten van Zeeland de financieele lasten er van zullen dragen, alsmede van het schrijven van Jan van Stralen, den burgemeester van Antwerpen, aan den markies van Bergen, dat de Staten-Generaal ook een vendel zouden betalen. Gevraagd wordt het advies der natie uiterlijk 11 Juli des morgens om tien uur ten stadhuize te deponeeren. Alzoo op den IXen deser maent Julij op de vergaederinghe van den Breeden Raedt gepresenteert is sekere missive, ge bracht bij den gouverneur ende tresorier van Zeelandt, ende gescreven uuijt laste vande Generale Staten vande Graeffe- lijckheijt van Zeelandt voirscreven, inhoudende hoevele dat belanckt dat de voirscreven stadt Bergen bevrijdt werdde van de invasie van den vijant, naementlijck van den Spaeng- naerden, ende omme de voirscreven stadt te houden in haere prosperiteijt ende oude vrijheijt, offereerden alle goede cor respondentie ende derselver stadt te assisterene met lijff ende goet, ende dat oversulx geraeden dochte, dat de stadt soude wordden versekert met twee vendelen soldaeten, dewelcke zij sonder cost van der stadt ende den ingesetenen van dijen presenteerden te onderhoudene, dats deselve te betaelen van maende te maende, oft waert noot van XIIII daegen tot

Archief | 1933 | | pagina 113