65 bij behoorlijcke celen soude wordden verthoont ende gesteken inde zeven natiën, tot ontlastinge van eenen iegelijcken, om daerop goet advijs ende vruchtbare antwoorde van deselven natiën te verwachten, welcke naervolgende heeft de borgermeester buijten der banck alsdoen versocht, dat een iegelijck van den raetslieden de celen, die men hem daeraff in handen soude geven, soude behoorlijck in zijne natie overgeven, ende het advys derselver natie daeroppe bij gescrifte wederomme behoorlijck overbringen op den raedts- huijse alhier op morgen, namentlijck den Xlen deser ten X uren goettijdts voer de noene, om tselve gesien in de saeke voorts gedaen ende gebesoingneert te worddene naer be- hooren. De Breede Raad besluit met de Zeeuwsche afgevaardigden in onder handeling te treden en van het gebeurde meedeeling te doen aan de gedeputeerden te Antwerpen om van de Staten van Brabant toestemming te krijgen Zeeuwsche soldaten op te nemen. Een deputatie uit de leden van den Breeden Raad zal naar Zeeland worden gezonden. Vergaederinghe van den Breeden Rade den Xlen Julij des morgens. X. Bergen-op-Zoom, 1579 Juli 11. Voormiddag. Sijne Genade. Van den Binnenrade den borgermeester Van den Buijtenrade Sr. Jan d'Ayala, van buijten Willem de Rouck, Willem Adriaenssen Mr. Jan IJzermans, Wouter van Goorle, Franchois Degens, Huijbrecht Testaert, Mertten van Cleve, Franchois Everdijs, Franchois Manteau, Jan Cornelissen, Jan Antheunissen, Mr. Engel Engelssen, Jan Pieterss., zeepsieder. Cornelis van Staple. Pauwels van den Steene, Goort van den Berge, Govaert Willemss., Jan Pieterss., rentmeester. Archief 1933 5

Archief | 1933 | | pagina 115