66 f Alle zeven de raedtslieden, dekens ende gesworenen van de ambachten, capiteinen ende bevelhebbers. Is bij vervolgh vande meeste opiniën gesloten (naerdijen de celen van de zeven natiën zijn opgelesen geweestdat men de voirscreven gecommitteerde van Zeelant zal hooren op tach- ternoene ten twee uren, zijnde nijettemin van opiniën die van den Binnenraet, dat men tgene gepasseert is (ende mette ge committeerde van Zeelant ende alnoch te besoingnerensoude men overscrijven aen onse gedeputeerde tot Antwerpen, om dienaengaende te commene in communicatie mette Staten van Brabant, alzoo wij onder Brabant gelegen zijn, ende bijaldijen de Staten goet vinden het garnisoen inne te nemen, soude men eenige deputeeren, zoo van wegen zijne Genade als van der stadts wegen aen de Staten van Zeelant, om aldaer te com mene in voordere communicatie op de articulen, die men tot dijen eijnde soude beworpen. XI. Bergen-op-Zoom, 1579 Juli 11. Sr. Jan d'Ayala wordt aangewezen de onderhandelingen met de Zeeuw- sche gedeputeerden te voeren. Vergaerderinghe van den Breeden Rade des achternoens, alwaer alle de presenten zijn geweest, behalvens zijne voir screven Genade. Hebben alsdoen de voirscreven comparanten verwillicht Sr. Jan d'Ayala om mette voirscreven gedeputeerde (aldaer present zijnde) te commene in voordere communicatie aen- gaende wat versekeringhe de Staten van Zeelant voer de be- taelinge van de voirscreven garnisoen souden willen doen, waeroppe deselve gedeputeerde vraeghden, wat versekertheijt dat die van de stadt souden willen begeren, ende naer eenige andere woorden is den Breden Raedt gescheijden. XII. Bergen-op-Zoom, 1579 Juli 13. De vertegenwoordigers der gilden vragen hunne leden in kennis te mogen stellen van de ontvangen correspondentie.

Archief | 1933 | | pagina 116