67 Vergaederinghe van den Breeden Rade den Xlllen Julij voirscreven. Sijne Genade. Van den Binnenrade Van den Buijtenrade den borgermeester Willem de Roeck, van buijten, Willem Adriaenssen, den borgermeester Mr. Jan IJzermans, van binnen. Wouter van Goorle, Jan Cornelissen, Franchois Degens, Cornelis van Staple. Huijbrecht Testaert, Franchois Manteau, Pauwels van den Steene, Govaert Willemss., Jan Pieterss., rentmeester. Alle de raetslieden, behalvens Aert Pieterss, capiteinen, deken, gesworens ende andere goede gementen. Sijn alsdoen opgelesen de brieven van de Excellentie, in houdende van een vendel soldaeten, wesende van den regi- mente van den Gouverneur Haultain, binnen deser stadt te moeten nemen, waeroppe de capiteinen ende andere van de gulden, daer present wesende, hebben begeert mett heure let- gematen tselve te communicerenen, sulx dat de vergaederinge is uuijtgestelt sonder iet te doene tot des achternoens ten een uren. XIII. Bergen-op-Zoom, 1579 Juli 15. Besloten wordt heer Alexander van Haultain, gouverneur van Walche ren, te berichten, dat men zijn compagnie op nader te omschrijven voor waarden in de stad zal laten. De nakoming dezer voorwaarden moet gegarandeerd worden door 'n behoorlijke verbintenis onder het zegel van de Staten van Zeeland. De Markies houdt de verzending aanvankelijk tegen, omdat hij liever eerst de toestemming afwacht van de Staten van Brabant. Hij wil ook, dat 'n commissie, gevormd door 2 afgevaardigden uit alle leden van de Breeden Raad der stad, naar de Staten zal reizen om te onderhandelen.

Archief | 1933 | | pagina 117