68 Andere vergaederinge van den Breeden Rade des achter- noens ten voirscreven daege. Sijne Genade. Jan Pieters., Mr. Jaspar Kintschot. Alle de raetslieden, behalvens Aert Pieterss. ende Jacop Jacopssen. Is bij mijnen heeren comparanten bij recollectie van opiniën ende vervolgh van de meeste gesloten.dat men de compaingnie van heer Alexander van Haultain, gouverneur van Walche ren, binnen deser stadt sal ontfangen, op alsulcke conditiën als men metten selven heer Gouverneur sal veraccorderen ende daeraff gegeven sal hebben behoorlijcke brieven van verbande, onder den zegel van de heeren Staten van Zeelandt. ende nijet eer. Van welck slot den voirscreven Gouverneur aen de voir screven comparanten heeft begeert hem gemaeckt te zijne een acte, om tselve te zeijnden aen de Staten van Zeelant. Is alsdoen den secretaris belast tselve te doene, maer tselve slot niet voorder te extenderene dan dat gesloten en is, ende int prohemium te stellene Extract, ende ondere geëxtra- heert uuijten slote etc. Welcke acte (voer ende alleer die den voirscreven gouver neur in handen is gegeven geweest) is gethoont geweest mijn heer den Marcquiz bij den borgermeester van buijten ende den secretaris, daertoe bij de comparanten geordonneert, mits dat mijnen voirscreven heer den Marcquiz zeer corts te voren uuijten voirscreven Breden Rade was vertrocken, ende over- siende deselve acte vercleerde, dat het slot sulx nijet en be hoorde geschiedt te zijne, deurdien de gulden, capiteinen ende natiën genouch conform waren zijne opinie, dats te wetene, dat men nijet absolutelijck en hadde behooren te stellene de Van den Binnenraet dezelfde als voren plus Van den Buijtenraedt dezelfde als boven.

Archief | 1933 | | pagina 118