69 voirscreven compaingnie te ontfangen voerdat men soude heb ben gehadt het advys ende consent van die van Brabant, om, tselve gedaen zijnde, alsdan te treden in voordere communi catie met die van Zeelant, tot wekken effecte men soude deputeren eenige van wegen zijne Genade, twee van den Binnenraedt, twee van den Buijtenraedt, twee van den raedts- lieden, ende eenige gedeputeerden van de gulden, die al tsamen souden reijsen naer Zeelant aen de voirscreven Staten, in der vuegen, dat de voirscreven heer Marcquiz voer dien avont deselve acte nijet en laudeerde maer dede den secretaris deselve ophouden tot des anderen daighs. Tot wekken voirscreven daege mijnen heeren van den Binnenraedt mij andermael hebben gesonden mette voirscre ven acte aen mijnen voirscreven heere den Marcquiz, teneijnde hem soude gelieven deselve te lauderen. hetwelck hij ook ten langen leste heeft gedaen (nochtans nijet sonder swaricheijt, deurdien hij insisteerde alsvoren) behoudelijck dat deselve acte soude gestelt worden in aider mannieren als die hier is volgende, dwelck ook eenige heeren hebben gelaudeert, deur dien dextentie genouch een substantie is van het voirscre ven slot. Extract. Is bij den voirscreven heeren comparanten bij recollectie van opiniën ende vervolgh van de meeste gesloten, dat men de compaingnie van heer Alexander van Haultain, gouverneur van Walcheren, binnen deselve stadt sal ontfangen, soo wan- naer zijne Genade met die van der stadt metter selven sullen hebben gearticuleert. ende dat de voirscreven Haultain de conditiën, daerinne begrepen, geloeft hebbende te voldoene ende alsdan daervan overgelevert sal hebben behoorlijcke brieven van verbande ende versekertheijt, onder tsegel van de heeren Staten van Zeelant ende nijet eer. Actum den XlIIen Julij '79 tot Bergen-op-den-Zoom. Geëxtraheert uuijten sloten van den Breeden Rade van Bergen voirscreven, gegeven ten daege, maende ende jare alsvoren.

Archief | 1933 | | pagina 119