71 1. Ierst alvoren dat mijnen heer den Gouverneur van Walcheren ende den Tresorier Manmakere, volgende den brieven van de heeren Staten van Zeelant van den date den Villen deser maent Julij '79 voer alsulcke versekeringe ende borge suffisante als deselve stadt tot heuren contentemente soude begeren, met ook de costen van den brande ende keer- sen, in den winter op de wacht te besigen, ende noch om de betaelinge van de soldie ende service van de soldaeten, met ook deselve soldaeten te houden in alsulcke goede discipline militaire, dat hem nijemandt met eenige redene en sal hebben te beclaegene, soowel int feijt van de pollitije als religie, sullen de stadt overleveren, behoorlijcke opene brieven van verbande van de voirscreven heeren Staten van Zeelant onder heuren gewoonnelijcken zegele, omme tgene voirscreven is ende den articulen. hiernaer volgende, te doen volcommen ende onder houden, ende dat daerenboven den voirscreven heer Gouver neur-Generaal ende den voirscreven Tresorier Manmaker in heuren eijgen naeme op trouwe ende eere geloven sullen tgene hiervoren ende naer gestelt is te effectueren ende te doen effectueren alleer de voirscreven soldaten binnen deser stadt sullen mogen commen. 2. Dat den capiteinen ende soldaeten, boven den generalen eedt, onsen Genadigen Heer den Marcquiz van Bergen ende deser stadt particulieren eedt sullen doen, van dat zij zijne Genade in zijne hoocheijt ende gerechticheijt, mitsgaders de voirscreven stadt in heure previlegiën, costumen ende usantiën nijet en sullen verminderen, maar dese zijne Genade ende die van der stadt sulcken respect toedraegen gelijck dat behoort ende voorts dese naervolgende articulen in alles te onder houden dinhouden derselve, sonder daertegens int geheel oft in deele te doen oft te laeten doen in eenigerhande manieren. 3. Dat het woort van der wacht sal wordden gegeven bij zijne Genade, in de stadt wesende, oft anderssints bij den drossaert ende in zijn absentie den borgermeester van buijten.

Archief | 1933 | | pagina 121