72 4. Dat de sleutels van de poorten x) derselver stadt sullen bewaert wordden in aider manieren ende bij degene deselve tot nochtoe bewaert zijn geweest. 5. Dat onder de voirscreven soldaten sal wordden onder houden alsulcken ordre ende discipline militaire, dat hen nijemandt, tzij geestelijck oft weerlijck, met redene daerover en sal hebben te beclaegen. 6. Dat de voorscreven capiteinen ende soldaeten den feijte vande religie aengaende hen sullen reguleeren volgende den concepte ende provisionnelen accorde, gemaect ende alhier gepubliceert, respective den Xen ende XlXen Octobris ook beijde lestleden, ende dat doende de kercken, cloosters en gheestelijcke persoonen invreden ende ongemolesteert te laten, zonder deselve eenich hinder, letsel oft moijenisse oft ook daertoe raet oft daet gevene in eenigherhande manieren, ende oft bij iemanden anders sulx geschiede, dat zij, tselve tot heurder kennisse gecommen zijnde, zullen beletten ende den officier tegens dovertreeders van den voorscreven con cepte ende provisionnelen accorde doen alle hulpe ende assi stentie, van wat religie deselve overtreeders soude mogen sijn. 7.. Dat de borgers deser stadt in egeenen cost, last ofte servicie van donderhoudt van de soldaeten en sullen sijn gehouden, dan alleen tot hef naect logeren derselver ende tselve logeren sullen mogen reduceeren, mits betaelende aen de voirscreven soldaeten voer het beddegelt eenen stuijver tusschen dach ende nacht. 8. Dat het fourneren ende billetteren van de voirscreven soldaeten sal geschieden bij den gedeputeerden deser stadt. 9. Dat de soldaeten, alhier innecommende, accijs ende impost sullen betaelen gelijck andere borgers ende ingesetenen deser stadt. 1) Er waren drie sleutels van elke poort. Twee van ieder stel ver bleven ten stadhuize.

Archief | 1933 | | pagina 122