74 van de voirscreven soldaeten ende van allen anderen garni- soene wordden ontslagen ende bevrijdt, sonder contradictie van iemanden. 16. Dat de voirnoemde heeren Staten van Zeelant doc- troy, van die van Reijmmerswale nopende 't visschen int ver- droncken landt geïmpetreert, tot beter onderhoudt van den voirscreven garnisoene ende anderen armen inwoonderen der voirscreven stadt gelieven te houden in state ende surceantie. Sijn dese geëxtendeerde articulen anderwerven den voirscreven Breeden Rade mette gedeputeerden opge- lesen ende oversulx geaccordeert ende mij bevolen mijn heer van Haultain een copie te gevene. XV. Bergen-op-Zoom, 1579 Juli 21. De Breede Raad neemt nogmaals kennis van alles, wat omtrent het innemen der Zeeuwsche soldaten is verhandeld, en verbindt zich daarmee plechtig tot nakoming der bepalingen van de satisfactie en stippelt een enkele nog nader uit. Vergaederinghe vanden Breeden Raede op denXXIen Julij '79. In de tegenwoordicheijt van de voirscreven comparanten zijn openbaerlijck opgelesen drije distincte beslotene brieven, de twee van de Excellentie van den prince van Oraingnen, respective van de date den Xlen ende Xllllen Julij lestleden, ende eenen anderen van de Staten van dese Nederlanden, insgelijx van de date den Xllllen Julij lestleden, inhoudende genouch het effect van te moeten innenemen binnen deser stadt een vendele soldaeten van den Gouverneur van Wal cheren, breedere blijckende bij de voirscreven brieven, hier- voren gestelt, ende daernaer zijn ook opgelesen de brieven van verbande, bij de heeren Staten van Zeelant geaccordeert, waermede deselve sijn approberende, lauderende ende consen-

Archief | 1933 | | pagina 124