VI De commissie voor Zeeuwsche folklore verloor door overlijden zijn voorzitter den heer A. van der Weijde. Zij bestaat thans uit de heeren Dr. W. S. Unger en Dr. J, de Hullu, leden, en J. Kreune, secretaris-penning meester. Het aantal betalende bezoekers van het mu seum bedroeg 2967, van wie 28 toegang kregen tegen ver minderd tarief. Voor 1931 waren de cijfers 3552 en 5. Het verslag van den conservator der Zelandia 111 u- strata luidt „In het afgeloopen jaar nam ik de inventarisatie der topo grafische prenten dl. II van den nieuwen catalogus ter hand, en beschreef den inhoud der portefeuilles IV en V, de topografica van Middelburg bevattend. Ik hoop in de ge legenheid te zijn, hiermede geregeld te kunnen voortgaan. De aanwinsten waren niet onbelangrijk. Een aantal gra vures van belegeringen van Sluis, Hulst, Axel en Sas-van- Gent, 15831644, werden aangekocht hetzelfde geschiedde met een gewasschen teekening van een onbekende, vermoe delijk uit de 17e eeuw, een gezicht op Veere van de zeezijde. Van den heer F. P. Polderdijk werden een viertal gedrukte kaarten van Zeeuwsch-Vlaanderen, uit de 19e eeuw, ten geschenke ontvangen. Ten aanzien van het gebruik der verzameling valt te ver melden, dat de prenten betreffende tuinarchitectuur der voor malige buitenplaatsen werden bestudeerd door mej. A. C. Bienfait, die een aantal ervan deed fotografeeren ten behoeve van een door haar hierover te publiceeren boek De verzameling der geschiedkundige voor werpen en zeldzaamheden verwierf de volgende aanwinsten eene antieke bril en een geldgordel. oudtijds gebruikt door veekooplieden, ge schonken door den heer E. F, Janssens te Sluis een predikbeurtenlijstje. Middelburg, 1791, en

Archief | 1933 | | pagina 12